Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mit lenne érdemes...

Szerintetek mit lenne érdemes tanulnom a közeljövőben? 19/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,hogy ezt a döntést nekem kell meghoznom,de hátha tudna valaki tanácsot adni,mert eléggé tanácstalan vagyok, mit tegyek,mi lenne a jó.


Tavaly érettségiztem, gyógyszerészetire adtam be a jelentkezést első helyen, második helyre pedig beírtam az orvosi diagnosztikai analitikus szakot(Debreceni Egyetemre jelentkeztem,de ez mondjuk ilyen szempontból lényegtelen).

A kémia emeltem rosszul sikerült,32% lett, én hibám,igen. Viszont a biológiám 5-ös lett,az mindig is jobban ment,jobban szeretem ebből kifolyólag.


Felvételinél 382 pontom volt,ami egyenlő azzal,hogy a gyógyszerészetire a minimumponthatár sem értem el,mert az 385 volt, tehát még ponthatár kihirdetése előtt kitöröltem a jelentkezésem oda. Maradt az orvosi diagnosztika szak,de ez sem sikerült,mivel most nagyon sok pont kellett viszonylag(396,gytk-ra 397 kellett,Debreceni Egyetemen).


Mivel ugye nem jutottam be felsőoktatásba, gyorsan pótjelentkeztem egy felnőttképzésre,csecsemő-és gyermekápoló szakon vagyok elsős,3 éves a suli. Ha végzek,lesz 2 szakmám.


Úgy érzem,jó ezeket tanulni,de nem tudom,mennyire leszek jó ápoló...Az igazat megvallva az taszít,hogy nem akarok 3 műszakban dolgozni,mert az azzal járna,hogyha valaha lesz családom,nem tudok a gyerekeimmel foglalkozni+ a gyakorlaton azt tapasztalom,hogy teljesen lenéznek minket, senki nem akar nekünk segíteni.


Most nyilván mondhatná mindenki,hogy nem lett volna kötelező ide jönnöm,ha úgyse ezt akarom csinálni,ez egy B terv volt,viszont nem akartam semmittevő lenni egy évig, míg újra jelentkezhetek egyetemre.


A kérdésem az lenne végülis,hogy mit ajánlatok nekem,mint szakma? Eü-ben szeretnék dolgozni (kiskorom óta), egyelőre legalábbis ez a tervem, de fogalmam sincs ,mit kellene kezdenem magammal. Kémiával nem akarok kínlódni, rájöttem emelt érettségi közben-után,hogy nem megy és nem is érdekel,tehát gytk,orvosi, kémiás szakok kiestek. Biosz alapszakkal nem tudom mit kezdhetnék, a növénytant sosem szerettem. Leginkább az embertant szeretem, mindent ami az ember egészségével-betegségeivel kapcsolatos.

Olyan szak/munka érdekelne,amivel el lehet helyezkedni,és nem 100 ezer Ft a fizetés. Nem vagyok egy buta lány,382 pont annyira nem rossz,csak hát ahova mentem volna ,nem volt elég.

3 év múlva ha egyetemre mennék, még pluszba jön a jelenlegi pontszámomra 32pont

a szakirányú továbbképzés miatt(ha jól tudom, és ha így marad a pontszámítás). Tavaly a 100 plusz pontból 78 volt nekem(emelt biosz+ B2-es nyelvvizsga) és a 32-vel(OKJ) ezt kimaxolnám, így lenne 404 pontom .


Köszönöm a segítséget! :)



2020. ápr. 15. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
én nem ajánlom, hogy az egészségügyben dolgozz
2020. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A családból többen is ezt mondták,de mindig emberekkel akartam foglalkozni,rajtuk segíteni, biológiával kapcsolatban tanulni valamit.

Sok minden érdekel,de annyira nincs ötletem sem.

2020. ápr. 15. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Amint lehet érettségizz újra kémiából és jelentekezz gyógyszerésznek.
2020. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért a gyógyszerész elég gyilkos úgy, hogy a kérdező nem akar a kémiával kínlódni és a növénytant sem szereti. Gyógyszerészen mindkettő van. xD
2020. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szülésznőn nem gondolkodtál esetleg?

2020. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Esetleg pszichologus?
2020. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok,!azóta eltelt egy év és eldöntöttem,gyógytornász szakra megyek. :) sikerült levizsgáznom az első 2 év anyagából okj-s ápoló szakon ,úgyhogy jár nekem a 32plusz pont is,ráadásul megváltozott a pontszámítás,mert szakmai végzettséget is számolhatnak érettségi pontok helyett:D boldog vagyok, pótfelvételin szeretnék jelentkezni,mert februárban lemaradtam .
2021. júl. 24. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!