Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy műszaki egyetemen átlagosa...

Egy műszaki egyetemen átlagosan milyen tanulmányi átlag kell, hogy ne tegyenek át önköltségesre?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok egyetemista, csak elgondolkodtam ezen.
2020. ápr. 18. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Műszaki szakon jelenleg 3-as. Van rá egy dokumemtum, ha belerülsz, fent lesz az egyetemed honlapján.
2020. ápr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első helytelen, már most is fent van az egyetem honlapján, nem csak akkor, ha a kérdező bekerül. Tanulmányi és Vizsgaszabályzat röviden TVSZ és Térítési és Juttatási Szabályzat röviden TJSZ nevű dokumentumokat kell keresni.


Első évben kicsit kevesebb, mint 3.0 kell, valami 2.7 asszem, de második évtől kezdve 3.0, ami amúgy egyeltalán nem sok.

A fent említett dokumentumokban részletezve van a különböző átlagok kiszámítása módja is (bezonyka, nem csak 1 van, hanem legalább 6, de ezek közül neked csak 2 fog kelleni). Így mehet az okoskodás, hogy nagy kredit értékű tárgyból jobb jegy és kis kredit értékű bukás a jobb, vagy mindkettő rosszabb jegy.

2020. ápr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!