Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak ha úgy érzem,...

Mit csináljak ha úgy érzem, meg fogok bukni matek érettségin?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 2 héttel az érettségi előtt, és nagyon el vagyok keseredve. Sorra csinálom az érettségi feladatsorokat magamnak itthon, egyre rosszabb eredménnyel. A legjobb eredményem eddig 53%, de átlagban 30-35%-os tesztlapokat írok. Ez azért elszomorító, mert ha erre még élesben rájön a vizsgadrukk okozta leblokkolás is (ami nálam sajnos elég gyakori), akkor még akár a bukás is simán előfordulhat. Mellékesen 3-as voltam középiskolában.

Milyen módszert ajánlanátok, hogy tudnék még fejlődni?

A válaszokat előre is köszönöm!


2020. ápr. 18. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első részre gyúrj rá, azok nagyon kiszámítható feladattípusok, lényegében általános iskolai tudással is hozhatók, és abból is simán meglehet a 2-es. Ott azzal tudod elszúrni, ha lassan csinálod vagy elszámolod.

A második részben szintén van egy-egy olyan egyszerűbb feladattípus, amik nagy eséllyel előfordulnak, pl. egyszerűbb geometria, egyismeretlenes egyenlet, ezekre koncentrálj! Abban a részben bőven lesz időd!

2020. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló jól mondja.

Ha nem is vagy teljesen képben a feladattal, valamit mindenképp írj, még ha szerinted lehet rossz is, de jobb mintha üresen hagynád, égis csak több esélyed van, mert még részeredményekért is kapsz pontot, hiába rossz a végeredmény.


Én is eléggé be vagyok parázva, főleg a matek és a töri érettségi miatt :( Ha más nem 12 pontot csak össze tudunk hozni.

2020. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legelsővel egyerértek teljesen, annyit fűznék hozzá, hogy az utolsó feladatoknál ahol választhatsz, próbáld megcsinálni mind a hármat és azt jelöld majd be, amire úgy gondolod több pontot kapnál.

Illetve használd a sárga négyjegyűt! Nagyon sok segítség van benne. Én is idén fogok érettségizni, szerintem 25%-ot nagyon könnyű elérni, csak bízz magadban.😊

2020. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megpróbálom megfogadni :) Hát igen, most én is eléggé rá vagyok parázva az érettségire, főleg hogy tétje is van, mert jelentkeztem felsőoktatásba, és jó lenne ha összejönne. Nagyon szurkolok nektek is az érettségihez, és mindent bele!❤️
2020. ápr. 18. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hitte, hogy ezen kb lehetetlen megbukni, de találkoztam már olyannak akinek mégis sikerült.

Ami fontos NE BLOKKOLJ LE! ha mindenhova írsz valamit és néha eltalálod az már nagyon jó.

Ne húzd az időt olyan feladattal ami nem jön ki, hagyd a végéra ha marad idő.

Az első részt gyakorolni kell és lehet is, jórészt típusfeladatok vannak. Nézd át az összes eddigi évet és próbáld magadtól megfejteni.

Ami fontos, hogy ezeket NE MAGOLD! van aki nem tud máshogy tanulni de a matekban semmit nem ér, viszont ha egyszer megvannak az összefüggések onnantól nagyaban leegyszerűsödik.

Lapozgasd a függvénytáblázatod, nyomogasd a számológépet, ez fontos, szinte minden benne van csak használni kell tudni. Nagyon sok esetben ha már megtalálod melyik képlet tartozik oda a fv.táblában és rámásolod a lapra is pontot jelent.



Volt szerencsém egy matek mentő szóbelit végighallgatnom amin már nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. Eleve valami nagyon egyszerű dolog volt amihez minden segítség megvolt. Ha jól emlékszem kamatos kamat volt a téma.

Látszott, hogy át akarták engedni, így tovább egyszerűsítették a kérdéseket, csak, hogy valami értelmeset mondjun végre. A végére már ott tartott a dolog, hogy megkérdezték tőle, hogy mennyi 100nak a 120 százaléka. Erre sem válaszolt. Itt már nem volt más választásuk mint megbuktatni. Vond le a következtetést ha akarod.

2020. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!