Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt szabadbölcsészkaron...

Vannak itt szabadbölcsészkaron végzettek? Mesélnétek róla, hogy pontosan milyen is ez a képzés?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 19. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a filozófia tanszéken van. A professzorok egy része az a szórakozott, elvont figura, mint a rajzfilmekben. :)

Ez a szak elég nagy önállóságot ad, kevés a kötöttség. Később más szakra is jártam, és furcsa volt, hogy más szak mennyivel jobban hasonlít a középsulira.


A vizsgaidőszakban mindig sokkal több vizsgám volt, mint más szakoknak, mert a "gyakorlat" is ugyanolyan volt mint az előadások, csak kevesebben voltunk. Viszont mikor én jártam oda, nagyon lazán vették a vizsga időszakot.


Más szakon a vizsga felvétel is olyan verseny, mint a tárgy felvétel. Itt meg elmehettél bármikor, aztán majd feljelentkezel valamelyik vizsgára és kész.


Nagyon sokat olvasol, de nagyon élvezed. Ez az a fajta szak, ami legjobban hasonlít a filmeken megjelenő egyetemi évekre.


Viszont semmit nem tudsz kezdeni ezzel a végzettséggel. Ez egy hobbi. Imádtam tényleg, de vagy bennmaradsz az egyetemen tanársegédnek majd sok sok idő után oktatónak, vagy tovább tanulsz.


Az egész szakról 1 lány volt, aki ezzel helyezkedett el, de ő is csinált mester képzést. Illetve egy fiú, aki bent maradt az egyetemen.


Ja és amig oda jársz, folyamatosan cikiznek, bárkivel beszélsz. Nem egy megbecsült szak.


Attól is függ, hogy mennyi időd van, és milyen terveid vannak. Nagyon jó azt tanulni, ami érdekel, de sajnos nincs sok haszna.


Esetleg csinálhatod úgy is, hogy elvégzel egy olyan képzést, ami ad egy hasznos szakmát és utána megjutalmazod magad ezzel az élménnyel.

2020. ápr. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon szépen köszönöm! Most igazán kedvet kaptam ehhez az irányhoz!:)

Olvasgattam már ezen az oldalon a szabadbölcsészetről és én is gyakran tapasztaltam a lenézést e felé a szak felé. Egy idő után nem is értettem, hogy nem unják már mindenhová odaírni a mekis 'viccet'. Bár ez engem nem nagyon tud érdekelni, tudom mik a céljaim, innentől tárgytalan mások véleménye.:D

Te melyik egyetemre jártál?

2020. ápr. 27. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Debrecenbe jártam, 2011-ben végeztem.

De jó emlék maradt.

2020. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!