Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PhD képzés előtt, alatt, vagy...

PhD képzés előtt, alatt, vagy után érdemesebb gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Ha előtte vállalok akkor kiesik az Msc után 2-3 év, PHD közben vagy utána viszont lehet a túl sok munka vagy a kutatás megszakítása miatt nem ideális. Mik a tapasztalataitok?

2020. márc. 9. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak aztán ki ne fuss az időből.
2020. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerősi körbe mindenki phd alatt szült, szerintem felesleges várni rá
2020. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen PhD?


Kísérletes természettudomány vagy olvasgatós bölcsészet?


Nagyon nem mindegy.

2020. márc. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Minek szülnél egyáltalán?

Ha gyereket vállalsz, évekre kiesel a munkából, elveszíted azt amit addig elértél.

2020. márc. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Mer kell 😃


Nem amúgy viccen kívül, vannak akik babát várnának.


Csak közben a kísérleti PhDt bedarálja egy baba az fix.

2020. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pszichológiából szeretnék PhD-t. Őszintén szólva már most meg van bennem a vágy a babára, de érdekelne hogy másoknak milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban, sajnos nem tudom kivel beszélgethetnék erről. Nyilván nem szeretném feladni a kutatói karrierrel kapcsolatos terveimet sem, de azt is szeretném, hogy a gyerekemre is jusson időm, energiám.
2020. márc. 17. 17:26
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Pszichológia mellett lazán bármikor.


Főleg ha nem klinikai pszichológia hanem csak bölcsészesdi.


Otthon baba mellett is publikálgathasz.

2020. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért bölcsészként sem könnyű phd-t csinálni,ne nézzétek le ezt a területet. Ha olyan egyszerű lenne, akkor mindenkinek lenne egy bölcsész doktorija.....

Én tavaly védtem bölcsészként, 31 éves vagyok, nincsen még gyerekem. Azoknak, akik velem együtt kezdték a képzést,vagy kicsit előttem sokaknak van gyereke, viszont a mai napig sehogy se állnak vele. Nekem fontos volt, hogy ezt mindenképpen befejezzem. Viszont azt is tudtam, hogy ez sok stresszel jár es miután végeztem a képzéssel, munka mellett kellett megírnom a cikkeket,a dolgozatot, szigorlat stb. képtelen lettem volna erre egy baba mellett, mert folyton az motoszkált volna a fejemben, hogy valamelyikre nem jutna elég időm és figyelmem. Mivel nagyon maximalista vagyok, ettől kikészültem volna. Ezért mi nem vállaltunk még gyereket, ezután fogunk csak.

2020. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!