Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lesz a pontszámítá...

Szerintetek lesz a pontszámításban valamilyen változás?

Figyelt kérdés
Mivel nem lesz szóbeli érettségi vizsga, azok a pontok, amelyek a szóbelivel szerezhetők, honnan fognak számításba kerülni? Állítólag ( nem tudom ezt biztosan ) idén eleve kevesebb volt a felsőoktatásba felvételizők száma, plusz még most le is csökkent. Amikor kevesebben felvételiztek, a ponthatárok is leestek. Idén is van erre kilátás, hogy alacsonyabbak lesznek a ponthatárok?

2020. ápr. 21. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A lehetőség megvan rá, de sosem lehet tudni. Az sem mindegy, hogy csak összességében csökkent a felvételizők száma, vagy valóban minden egyes szaknál? Nem mindegy, hiszen lehet, hogy a népszerű szakoknál ugyanannyi a jelentkező. A pontszámításban nincs mit bonyolítani, a vitt pont az érettségi százalékos eredménye. Egy 100 pontos írásbelin elért 90 pont ugyanúgy 90%, mint egy 150 pontos írásbelin+szóbelin elért 135 pont. A 90% pedig 90 pontot jelent a felvételin.
2020. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Szinte biztos, hogy belenyúlnak valahogy, de senki sem tud semmit. Azt biztosan nem akarja egyik egyetem és főiskola sem, hogy felhiguljanak mindenféle bejutóval,szóval egy szintet tartani akarnak.
2020. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat!
2020. ápr. 21. 15:11
 4/14 anonim ***** válasza:

Attól nem kell tartani, hogy felhigulnának az egyetemek. Az első szemeszter úgyis úgy van csinálva, hogy kihulljanak a nem oda valók.

Egyébként szerintem pluszban nem nyúlnak bele a pontokba, csak annyit fog csökkenni, amennyit eleve változna a létszám miatt.

2020. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy például Állatorvosin nem fog sokat változtatni ez az egész a felvételin. Oda eddig is kb hatszoros volt a túljelentkezés és most is legalább annyi lesz. Mivel mint ahogy a többi orvosira ide is két emelt kellett eddig is viszont a többi karon ahova eddig egy sem kellett pl mezőgazdasági karokon kb 20%-kal kevesebb lett a jelentkező. (ezt a SZIE-MKK dékánja mondta facebookon utána kereshettek)

Tehát én úgy gondolom, hogy egyes szakok esetében biztosan lesz pontszám csökkenés, de az orvosiknál valószínűnek tartom, hogy nem lesz nagy változás :)

2020. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is remélem,hogy alacsonyabbak lesznek a ponthatárok,mert az írásbeliket elrontottam de olyan szépen fel lehetne húzni a szóbelivel.. :( Abban reménykedek,hogy ezzel mindenki így van(hogy a szóbelivel húzta volna fel)és emiatt alacsonyabbak lesznek a ponthatárok,mert ha nem akkor jó páran nagyon megszívtuk ha emiatt bukunk egy évet,hogy nem tudtunk pontokat szerezni a szóbelivel..A tételeket max pontosra meg lehetett volna tanulni és azzal sokat tudtunk volna javítani de így..Sok sikerz mindenkinek!
2020. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az unokatestvérem és az én sulimban eddig nem nagyon hallottam olyanokról, akik "ábrándoztak" volna egy esetleges szóbeli javításról. Mondjuk eleve minket arra "neveltek", hogy a szóbeli azt mutatja mennyire jó a memóriád, emlékezőkészséged, jól betanultad-e a tananyagot, az írásbeli meg a tárgyi tudás használatát méri fel, és ezért ez is az értékesebb, suliban is többet gyakoroltunk erre.

Sajnálom azokat, akik ennyire számítottak a szóbeli magolás mentővére, hiszen a továbbiakban az egyetemen és az életben is sokkal fontosabb lesz a tudás használata, mint betanulása és visszamondása. Az még jól is járhat aki a helyzet miatt kell kihagyjon az évet, legalább lesz lehetősége a gyakorlatiasabb gondolkodás elsajátítására...

2020. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

12:13-as,nem szép dolog amiatt leszólni az embereket,mert ők szóban jobbak mint írásban.Ha neked az jobban megy,örülj neki,szerencséd van most.Az én iskolámban és a barátaim iskoláiban meg olyan emberről nem hallottam,aki nem tudott volna javítani a szóbelivel és ezért nem keseredett volna el.Én pl.történelemből emelteztem,az esszéket rontottam el,amiket ugyanúgy el tudtam volna mondani szóban,viszont a megoldókulcs alapján sok mindent nem írtam bele amit egyébként tudtam csak más dolgokra világítottam rá az adott témákkal kapcsolatban.Szóbelin ugyanúgy tudtam volna beszélni a témákról,de ott a tanár kérdéseket is tesz fel a témával kapcsolatban,ha éppen nem fejtettél ki valamit amit a megoldókulcs alapján mondanod(esszénél írnod)kellett volna.Így ha kérdéseket tesz fel és válaszolsz mert tudod szerintem jóval igazságosabb,mint az esszé megoldókulcsánál azon szomorkodni,hogy jajj ezt tudtam de pont nem írtam bele ezt a kis részletet,de ha szóbelin rákérdeztek volna azonnal rávágtam volna az adott információt.

Emellett nyelvből is jobb vagyok szóban,ami szintén jobban tükrözi a nyelvtudást mint az írásbeli pipálgatós tőmondatokban kell válaszolni feladattípusok,ahol pl.hallott szöveg értésénél is sok helyen simán végig lehet tippelni emelt szinten is.

Magyarról nem is beszélve,ott az írásbeli egyik része valóban a tudást tükrözi(a szövegértés és az érvelés/hivatalos levél)de a műelemzést nekem ne mondja bárki,hogy valaha valahol alkalmaznj fogja az életben ha nem irodalmi irányban tanul tovább.Ennél még a szóbelin lévő költők életrajza is hasznosabb..

2020. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kifejtésem egyáltalán nem a ki-a-jobb-szóban-és-ki-jobb-írásban kérdéskörre irányult, hanem az érettségi két típusának különbségeire abból a szempontból, hogy MIT kérnek, és MIT kell tudni, nem pedig, hogy HOGYAN kell kifejezeni magát a vizsgázónak.

Ha a szóbelin kérnék számon a tudás alkalmazását, az írásbelin meg magukat az adatokat, akkor meg a szóbeli lenne a mérvadóbb tudásfelmérő az én szememben.

"de a műelemzést nekem ne mondja bárki,hogy valaha valahol alkalmaznj fogja az életben ha nem irodalmi irányban tanul tovább. Ennél még a szóbelin lévő költők életrajza is hasznosabb.." egyrészt a fogalmazókészség és egy koherens szöveg összeállításának a gyakorlata elég -elég sokszor visszaköszönhet még. És egyébként, ha hiszed, ha nem, az írásbelin is ugyanúgy tisztában kell lenni a költők pályarajzával, hiszen ha önmagában beleírva egy esszébe nem is ér pontot, de az igenis számít, ha az adott művet el tudod helyezni a pályarajzban, elmondani, hogy miért is épp akkor és azt írta le az alkotó.

2020. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Haha,olvasd el még egyszer a kommentemet mert én is pont ezt fejtettem ki:)
2020. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!