Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Új érettségi szabályzat...

Új érettségi szabályzat 2020-tól? Kevesebb többletpont?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval kötelező nyelvvizsga és egy emelt, eddig oké. De ezek szerint a többletpontok is változnak. Így 1 emelttel 50 helyett 0, 2 emelttel 100 helyett 50 pluszpont jár. 3 emeltérettségit 100 pontért gondolom nem lehet beválasztani, tehát innentől az érettségivel nem lehet meg a max 100 többletpont.


És így 2 nyelvből kell nyelvvizsgázni a 28, ill. 40 többletponttért is. És ha csak egy angol felsőm van? Az 0 többletpont?


Nem túl sok ez így? 2020-ban érettségizem, és elvileg már pár éve kiadták ezt a rendeletet, de még nem hallottam semmit róla, habár meghallgattam a mostani pontozást jónéhányszor a suliban. Azért ezekről nem kéne időben szólniuk talán a suliban (külön nekünk elmondták a 2020-ig érvényes többletpont szerzést, gondolom feleslegesen), mondjuk faktválasztás előtt, hogy esetlegesen + 1 emelt érettségire készüljünk fel? Minek ez a változás?



2018. szept. 17. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Jól látod a helyzetet. Szigorítások lesznek bevezetve. Nyilván ezzel is szelektálni fogják majd a leendő hallgatókat. De ez már régi dolog igazából. Amikor több mint 10 éve létrehozták a kétszintű érettségit, már akkor az volt a cél, hogy az emelt legyen kötelező a felsőoktatáshoz.

Szóval ha úgy vesszük, az új követelmények egyáltalán nem meglepők, mivel már 10+ éve be voltak ígérve...

2018. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

Kicsi kevered, ez nem érettségi szabályzat, ez a felvételiről szól.

Nem tudom, hogy lesz a pontozás, de a többieknek is ugyanúgy lesz. Ha kevesebb pont jár ugyanarra, akkor másoknak is kevesebb lesz.

2018. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!