Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 25 évesen történelem alapszak?...

25 évesen történelem alapszak? Nagy öngyilkosság lenne?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy 25 évesen öreg vagy-e már belekezdeni a tanulásba, ez nem igaz.

Hogy a töri megéri-e a sok belefektetett energiát, az meg kortól független, neked kell eldönteni.

2020. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Oszt' ha elvegzed mibol fogsz megelni? (udv egy tori tanar)
2020. ápr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a korod a gond, hanem az, hogy a nem tanári történelem szakkal nem lehet elhelyezkedni sehol, a munkaerőpiaci értéke ennek a diplomának nulla. Csak annak van értelme történelem alapszakra menni, aki történész kutató vagy egyetemi oktató akar lenni, de ehhez el kell végezni az alapszakon felül a mesterszakot és a doktorátust is, ami mindösszesen 3+2+4=9 év. Nem lehetetlen 34 évesen elkezdeni a pályát, de kétségtelenül lelkesedés, kitartás kell hozzá. Persze ha csak hobbiból akarod a történelem alapszakot megcsinálni, azt én simán megértem, ha van rá időd és energiád.
2020. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
... meg penzed, vagy valaki aki eltart es finanszirozza a hobbidat meg utana az egesz eletedet.
2020. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A 3. válaszolónak maximálisan igaza van!
2020. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
40%
A történelemhez is kell logika.én a helyedben egy könnyebb gazdasagi szakon is elgondolkodnék!(gazdmen,kereskedelem)
2020. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen inkább olyan szakot végeznék el, aminek van munkaerőpiaci értéke. Ha sikerült egy normális végzettséggel elhelyezkedned, egzisztenciális biztonságot kialakítanod, akkor hobbiból belevághatsz a történelem alapszakba. Ha nem tart el senki, szerintem így érdemes gondolkodni 25 évesen már.
2020. ápr. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!