Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre (ELTE,...

Melyik egyetemre (ELTE, Pázmány, Károli) érdemesebb jelentkezni pszichológiára, ha kimondottan Jung érdekel ( illetve pszichoterápia, spiritualitás)?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Az ELTE a legjobb, így oda.
2020. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

ELTE

Pázmányra több barátom is jár, nincsenek jó véleménnyel

2020. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vannak jó és rossz véleményel minden egyetemről xdd, aminek ezer oka lehet. Olyan ember válaszát várom aki a feltett kérdésre tud reagálni. Tehát például ismer olyan tanárt, közösséget valamelyik egyetemen, ahol kimondottan a fent említett témákat érintik.
2020. ápr. 23. 09:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapszakon sehol sem fogsz bővebben pszichoterápiáról tanulni,Jung-ot is csak az első alapozó óráimon hallottam részletesebben, a "spiritualitást" meg nem igazán értem. Nálunk, az ELTÉ-n viszont számos gyakorló pszichológus van, aki ugye előadó is, úgyhogy ők egy jó alap tudást tudnak adni, illetve nagyon szívesen várnak olyan hallgatókat, akik becsatlakoznak a kutatásaikba. Nem azért, mert én is ide járok, de úgy gondolom, ha hozzánk jössz, rengeteg lehetőség közül válogathaszt, nagyon sok specializáció van, doktori iskola, kutatókörök.
2020. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én nem is az oktatásra gondoltam. Mindenhol ugyanazt a száraz "hülyeséget" adják le.

Spoilerezek kicsit: Az egyetemek kutató intézetek. Az oktatás szerepe, hogy nyomják ki a diplomásokat, ezzel munkaerőt teremtve, cserébe tőkét kapnak és hoznak létre. Ennek a tőkének az egyik - szellemi - része az értelmes diákok kiszűrése, akik majd maradnak kutatni. Na. Nyilván én is ide tartoznék, és a kérdés - hogy mostmár teljesen pontossá tegyem -, hogy melyik egyetemen találok olyan kutatásvezetőt, aki a fent említett témákban érdekelt.

Jó valószínű, mindenhol van egy-kettő, de azért nem is ragoztam alapból ennyire a kérdést, mert az érdekelt, hogy valahol hangsúlyosabb e?

2020. ápr. 23. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Jung ha jól tudom sehol sem nagyon hangsúlyos kutatás szempontjából otthon, viszont egyéb pszichoanalitikus és pszichodinamikus irányzatok igen, pl. Pécs erről híres, de az ELTE-n is van egy-két tanár aki ezzel foglalkozik.
2020. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Károlin Mirnics Zsuzsanna és Nyitrai Erika foglalkozik transzperszonális pszichológiával, könyvet is írtak róla. Nem tudom, ez mennyire érdekel, de vannak benne jungi gyökerek, és persze spiritualitás.
2020. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n Bányai Éva hipnózissal foglalkozik, nem tudom, mennyi spirituális alapja van. Nálunk tanít még Kőváry Zoltán is, aki az egzisztenciális pszichológiában utazik.
2020. máj. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!