Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy tanuló egyik gimnázium véglegesített rangsoron sincs rajta?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömmel ez történt, mert rossz stratégiát választott és így egyik gimi véglegesített rangsorán sincs.

Ilyenkor akit több helyre is fel tudnának venni azok több helyen is rajta vannak? Tehat ha igy van akkor csúszik a rangsor?

Tehát a tanára azt mondta, hogy várjanak április 30.-áig, de nem igazán értik, hogy miért.

Légyszi meséljetek nekem erről, hogy mi van ilyenkor meg h h megy ez és kivel fordult meg elo ilyen!

Megy a zold kéz :)



#gimnázium #felvételi #tanács #véglegesített rangsor #felvett tanulók
2020. ápr. 25. 13:16
 1/4 anonim válasza:
96%

Szia, ha minden igaz ez a következőképpen működik:

Egy gyerek csak egy végleges rangsoron lehet rajta, vagyis a saját sorrendjében az elsőn, ahová felvették. Lehet, hogy több helyre is felvennék, de csak azon a listán lesz rajta, ahová tényleg menni fog.

Ha valakit egyik megjelölt iskolába sem vesznek fel, akkor egy központilag kijelölt iskolába kell mennie, ún. "gyűjtőbe". Természetesen innen el lehet menni, ha év közben, vagy esetleg jövő évben átveszik egy másik iskolába, de egyelőre hivatalosan oda kell járnia.

Ha nem vették fel sehová, akkor ezt nyilván onnan tudjátok, hogy az összes általa megjelölt iskola már kitette a végleges rangsort, és az ismerősöd egyiken sincs rajta, így nem tudom mire kellene várni április 30-ig.

(Április 30-a egyébként az iskolák határideje nyilvánosságra hozni a végleges rangsort, de ezt gondolom tudjátok.)

Nem tudom mennyire volt érthető, de remélem egy kicsit tudtam segíteni.

Részletesebb tájékoztatást itt úgysem fogtok kapni, ezeket valószínűleg majd vagy a jelenlegi iskola, vagy az önkormányzat küldi ki, de ebben nem vagyok biztos.

2020. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen akkor van, ha egy iskolába sem került be, mert nem írt be elég vagy épp gyengébb iskolát. Ha mindenhol betelt az osztálylétszám nála több pontot szerzőkkel. Nézzen ki sürgősen még iskolákat, ahová eddig nem adta be a jelentkezést és érdeklődjön a szüleivel, hogy hol maradt hely. Majd kijön a hivatalos lista is erről, de jobb elébe menni. Ha nem intéz magának így helyet, akkor elküldik egy kijelölt gyűjtő iskolába.
2020. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként azokkal fordul elő, akik nem írnák be a jelentkezések végére 1-2 gyengébb iskolát, biztonsági tartaléknak. Hiába ír be Pl 5 egyformán erős gimnáziumot.
2020. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenki csak egy végleges rangsoron szerepelhet. Ha egyiken sincs rajta, és a leveleket is megkapta, hogy elutasították, akkor kezdhet aggódni. Nyílván fellebbezéssel még lehet esélye. De ha ez se jön össze, akkor már csak a pótfelvételi van. Ezt azok az iskolák szokták meghírdetni, ahol nem teltek meg az osztályok. De erről szerintem érdemesebb egy tanárt megkérdezni, ő pontosabb választ tud adni
2020. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!