Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Obudai Gimnaziumrol szeretn...

Az Obudai Gimnaziumrol szeretnem odajarok/szuleik velemenyet kerni. Azt is szeretnem tudni, tesi orakon milyen sportok vannak, pl. kotelezo-e uszni?

Figyelt kérdés
Hatosztalyosba menne a lanyom.

2020. ápr. 25. 19:28
 1/6 anonim válasza:

Szia, nem tudom, hogy még mindig aktuális, de szívesen leírom.

Én most fogom befejezni a 10. osztályt, ez volt a második évem az Óbudaiban.

Ahogy néztem mások véleményét, én is csak ismételgetni tudom őket, nagyon vegyes. Mint tanárokban és a maga hangulatában is. Attól függ, hogy milyen osztályt illetve osztályfőnököt fogsz ki. A tanároknál is vannak gyengébbek, vannak tényleg nagyon jók, erősebbek is. Talán amit ki tudnék emelni az az, hogy kémia, biológia tantárgyakból nem túl erős a felhozatal, nyelvekből és történelemből viszont ellenkezőleg. Bár ezt a jelenlegi állas szerint mondom, minden évben érkeznek új tanárok.

Tesi órán is, mint mindenhol tanárfüggő, de nincs egyik helyen sem drasztikus eltérés a többi tesiórához. Minden évben szerintem a tanterv szerint megyünk, persze vannak “játszós órák” is.Külön vannak a fiúk és a lányok, nincsen úszás, maximum akiket úgy ítélnek meg, hogy gyógytornára vagy úszásra szükségesek.

Szerintem hat osztályos osztályba érdemesebb menni, mint a négyosztályosba, de persze kinek mi jön be.

Ha még esetleg lenne kérdés nyugodtan kérdezhet bárki, a tudásom és tapasztalatom által megpróbálok válaszolni rá.

2020. jún. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! még aktuális, felvették a lányom hatosztályosba :) akkor reméljük a legjobbakat ;)

menza milyen, érdemes befizetni?

vannak szekrények, ahol bent lehet hagyni könyveket/tesi cuccot?

2020. jún. 11. 17:18
 3/6 anonim válasza:

A menzáról sajnos nem tudok saját tapasztalatot írni, sosem voltam befizetve. Másoktól általában pozitív visszajelzést hallottam, A és B-menü van minden nap, és a 25 perces szünetekben lehet menni ebédelni. Abból a szempontból is szerintem egész jó, hogy nálunk akik “ebédesek” azoknak van egy ilyen kis összeszokott társaságuk.:)


Vannak szekrények, ezek az épülettől függnek, hogy egy vagy többszemélyesek, de már majdnem mindenhol mindenkinek külön, zárható szekrénye van, beleférnek a könyvek és a tesicucc is.

2020. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezek szerint több 25 perces szünet is van? Akkor mikor kezdődnek az órák, és mikor van vége a 6. és a 7. órának?

És mi a helyzet a plusz 2 tesivel azoknak, akik nem járnak külön egyesületbe és ott kell kezdeniük magukkal vmit a suliban?

2020. jún. 14. 14:53
 5/6 anonim válasza:

Most így fél év után megkérdezhetem, hogy mi a véleménye az iskoláról?

Mi is választás előtt állunk, még viszonylag aktuális ez a kérdés is.

2020. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A romok ellenére belül barátságos, a lányomnak tetszik. Biztos tanárfüggő, én egyelőre azt mondanám, hogy a földrajz és a biológia oktatás felejtős, töriből pedig nem elég a könyv tudása az ötöshöz. A mi matektanárunk erős az biztos. Az angol is jó, év elején felmérték őket és csoportbontás van, az erősebbiket 2 tanár is oktatja. Bontásban van még a matek/magyar és a kémia/fizika, de csak névsor szerint, ill. a tesi nemek alapján (így kb. fele-fele a f-l arány az osztályokban). Arra törekednek, hogy 2. évtől ne kelljen tankönyv, tanuljanak meg jegyzetelni, úh spirál füzetekben érdemes gondolkodni ha úgy alakul. A plusz 2 tesi kiváltható egyesületi igazolással, de ott a suliban is van lehetőség délutáni sportokkal megoldani. Összességében úgy érzem nekünk jó választás volt, az általánosban klikkesedés volt és sok balhés gyerek. Itt minden nap úgy jön haza, hogy "nahát, itt senki sem bunkó, mindenki beszél mindenkivel." Azt mondja így is megéri, hogy kb. 50 percet utazik.
2020. dec. 1. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!