Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok írni olyan spanyol...

Tudnátok írni olyan spanyol szakos gimiket, ahol elsajátítható legalább középfokon a nyelv?

Figyelt kérdés
Jó ideje már, hogy tervezgetem hol készülök továbbtanulni. A szegedi Radnótinak a speciális spanyol tagozatához húz az eszem… Alapvetően be tudom határolni magam okossági skálán. Megmondom őszintén nem kell sokat tanulnom a jó jegyért. Nyilván van 1-2 tantárgy ami nehezebben megy, de alapvetően nincsenek nehézségeim. Mivel ez a hely azért valljuk be, nehéznek számít, kicsit parázok. Félek, hogy nem fogom tudni felvenni a ritmust… Meg hát ott van bennem az érzés, hogy „Hé, itt egy tök jó lehetőség, megalapozhatnád vele a jövőd”. Tömören annyi, hogy szeretném, ha biztos lábakon állnék érettségi után, de azért, ha már ott vagyok élvezzem is. A szívem viszont másra vágyik. Egy kis kizökkenésre a megszokottból. Nem szeretnék suli után a buszon ülve megrohadni hazafelé, majd egy őrjöngő kisöccs társaságában tölteni a délutánom, úgy, hogy nem tudok tanulni. Félreértés ne essék, szeretem a családomat, de valahogy mindig vágytam egy kis térre. Ekkor merült fel bennem a kérdés: máshol nem tudok spanyolt tanulni? De, tudnék. Nyilvánvaló, hogy kollégista lennék, viszont nekem ebből nem adódna túl nagy problémám. A pesti elit gimik persze kilőve, hisz az a fővárosba tizenévesen (16-17) nem fognak elengedni hazulról. Helyette megakadt a szemem azon a helyen, ahol biztos vagyok benne, hogy jól tudnám érezni magam, viszont az oktatás színvonaláról nemigen hallottam. Ez az iskola a Mátyás Király Gimnázium (Fonyód). Azt, hogy miért pont a Balcsi, itt nem részletezem. Mint említettem, nem sokat tudok róla. Érdekelne a kollégium lehetősége, amennyiben van, akkor az milyen. Persze maga a tagozat az, ami miatt mennék, úgyhogy, ha valaki tudna ebben segíteni megköszönném. Ha pedig egyik sem jönne össze, akkor aki tud légyszi írjon pár sulit, ahol lehetőségem van elsajátítani a nyelvet. Előre is köszi a válaszokat <3

2020. ápr. 27. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Miskolc, Herman Ottó Gimnázium, spanyol kéttan 5 éves. Kifejezetten elit gimi, nem könnyű bejutni. Eléggé messze van onnan, amiket írsz 😅 de ezt tudom mondani.
2020. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már Szeged, akkor inkább a Tömörkény két-tannyelvűt mondanám. Én ott végeztem, ha van kérdésed, tudok válaszolni. A középfokot vidáman eléred végzésre, az érettségihez felsőfokú nyelvvizsgát is kapsz. Hogy a tudás mennyire lesz ténylegesen felsőfokú, az más kérdés, de a papír meglesz. Nem annyira "elit", mint a Radnóti, de az osztályunkból nálunk is mindenkit felvettek oda, ahova tovább akart tanulni, úgyhogy nem éreztük semmiben hiányát annak, hogy nem egy versenyistállóba járunk.

Ha az az elsődleges cél, hogy a nyelvet megtanuld, mindenképpen két-tannyelvűt javasolnék. A jelenlegi helyzetet nem ismerem, mikor én jártam oda, akkor országosan 7 középiskolában volt spanyol kéttannyelvű képzés (Pest, Debrecen, Miskolc, Szeged, Pécs, Veszprém, Kecskemét), tulajdonképpen rosszul nem dönthetsz egyikkel se.

2020. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:) Utánanéztem mindkét sulinak egy kicsit jobban. A miskolci tényleg elég keménynek tűnik, talán az egyik legkomolyabbnak is amit eddig néztem. A Tömörkénynél viszont kicsit meglepődtem, hogy nem láttam az angol nyelvet, mint tantárgy. Ha ez másképp van légyszi jelezzétek :/

Mivel javarészt ahol jónak tűnik a suli, ott két-tannyelvű oktatás folyik, így kicsit félek attól, hogy nehéz lesz azt az X tantárgyat spanyolul tanulni...Ha ezzel kapcsolatban is tudnátok segíteni, nagyon megköszönném.

2020. ápr. 29. 12:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen a Tömörkényben is van angol nyelv, a második idegen nyelv (talán heti 3 órában?) az volt. Kezdő vagy haladó szintről.

Nem egyszerű, ezt kár lenne tagadni, de nem is kell félni tőle. Meglepően gyorsan rááll az ember. Annyi a titka, hogy folyamatosan foglalkozni kell az adott nyelvvel, különben nagyon megnehezíted a dolgod. De messze nem arról van szó, hogy napi 8-10 órákat kell otthon tanulnod, hogy egyáltalán megértsd, miről beszélnek a tanárok.

2020. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!