Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki csinált már infó közepet,...

Aki csinált már infó közepet, milyen tanácsot adnál annak, aki előtte áll?

Figyelt kérdés

Min vesztettél pontot?

Mit néznél át mindenképp?



2020. ápr. 27. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon alaposan nezd at a szerkesztest. Nekem az adatbazison kivul csak figyelmetlensegi hibaim voltak, raadasul nem is keves, szoval nagyon merges voltam magamra. Olyanokra gondolok peldaul, hogy egy szoveg legelso betuje kimaradt a formazasbol, veletlen bennehagytam egy ures bekezdest stb. Szoval ezekre mindenkepp figyelj jobban.
2020. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hú, igen, én is tartok ettől, úgy gondoltam, hogy majd kétszer átnézem a szövegszerkesztést, mert képes vagyok én is ilyen apróságokkal begyűjteni egy csomó mínusz pontot. :(
2020. ápr. 27. 17:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Adatbázissal mi volt a gond?
2020. ápr. 27. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia

Én tavaly csináltam előrehozottat. Annyit tudni kell rólam, hogy lány vagyok, nem erősségem az infó és 2 héttel előtte kezdtem el gyakorolni.😄 Végül 81% lett a gyakorlat és a szóbeli felhozta azt is kicsit ( tudom idén nem lesz..)

Annyi a tanácsom, hogy olvasd el pontosan a feladatokat, tüzetesen és lépésről lépésre haladj, így nem hagyhatsz ki semmit. Üres bekezdésekre meg az ilyen pontatlanságokra figyelj. Ha nem tudsz megoldani egy feladatot, akkor ne szenvedj vele, hanem menj a következőre és folytasd. Kapni fogsz egy lapot, amire jegyzetelhetsz, firkálhatsz szóval vigyél tollat, szövegkiemelőt. A végén térj majd vissza arra, ami nem ment. Nekem élesben valahogy sokkal többnek tűnt az idő és a végén még sok időm volt ellenőrizni, visszatérni arra, ami nem ment.

2020. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ott semmi konkret, csak az utolso feladat nem ment annyira es vesztettem 3 pontot. Ami meglepo, sokkal rosszabbra szamitottam. Szoval hogyha esetleg te sem ertesz nagyon egy feladatot, mindenkepp probalkozz es ments el minden reszfeladatot, sokat szamithat.
2020. ápr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk asszem PowerPointban volt egy rész amin megszívtam. Painttel kezdtem el alakzatokat gyártani, és nem sikerült jó méretben beilleszteni a ppt-be. Túlgondoltam, a PowerPointban simán meg lehetett csinálni. Elvette az időm, de így is 86% lett az írásbeli. Igazából a gyakorlás miatt, nem vagyok infózseni.
2020. ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden feladatnál lépésenként haladj, mert ha ugrász az alfeladatok közül bármi kimaradhat.


A word feladatnál érdemes többször átolvasni a feladatot, hogy pontosan mit-hol-miért kell csinálni. Esetekben a szerkesztésnél a mintára kell figyelni. (pl. táblázat szegélye)


Az excel feladatnál a legalapvetőbb függvényeket átnézni(szum, átlag, min/max, stb.) illetve pár könnyebb összetett függvényt.


Ha powerpointot kapsz akkor figyelj a pontos elhelyezésre/színekre.

Ha weblapot kapsz érdemes átnézni a felületet, hogy hol kell dolgoznod és hol helyezkednek el az alapvető beállítások.(címsorok, bekezdés, táblázat,stb.)


Az adatbázis feladatnál szerintem a jelentés érdemes átnézni mindenképpen, tavalyiban volt egy.


Mindemellett ajánlott megcsinálni pár teljes érettségi feladatsort a régebbiekből. Ha van lehetőséged arra próbáld saját magad kijavítani, így láthatod, hogy mire kapsz pontot és mire nem.


Én tavaly az adatbázisnál vesztettem pontot, illetve a figyelmetlenségem miatt a többi feladatnál(pl elfelejtettem formázni az utolsó bekezdést). Összesen kb 15 pontot vesztettem gyakorlati részen.

2020. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok jótanácsot, igyekszem mindet megszívlelni! :)
2020. ápr. 28. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!