Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak hogy ne érezzen...

Mit csináljak hogy ne érezzen mindenki más problémáját a sajátomnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok. Mindig is nagyon lelkis voltam, elég nehéz gyerekkorom volt és sok mindenen keresztülmentem. Mondhatni 17 éves koromra már kicsit megedződtem, viszont mindenki problémáján legyen az családon, rokonokon vagy baráti körökön belül órákat képes vagyok kattogni, este elalvás előtt órákig gondolkodom, hogy “mi lesz ha...” meg hogyan segíthetnék, miközben tudom, hogy ezek nem az én problémáim. Ez az egész teljesen felőröl és már fogalmam sincs mit csináljak. Főleg este zavar ez, amikor már egyébként fáradt vagyok de eszembejut minden ilyesmi dolog és nem tudok elaludni emiatt. Hogyan változtathatnék ezen?

2020. máj. 2. 02:05
 1/3 1Léna ***** válasza:

Ez a Te veled született ajándékod, adottságod, amit fejlesztened kell.

Azaz meg kell tanulnod jól segíteni. Válassz olyan szakmát, vagy önkéntes munkát ahol ezt az adottságodat használni tudod, mert ez örömöt, megelégedettséget fog adni Neked.

Saját tapasztalatom: csak olyan emberen lehet segíteni aki akarja a segítséget, aki saját maga is látja a problémát és nyitott a megoldás érdekében a változásra/vàltoztatásra.

Akiknél nem tapasztalod a fentieket, nem együttműködő, arra ne fecséreld el az idődet az energiádat. Nagyon nehèz látni mikor emberek a vesztükbe rohannak, de ha te megpróbáltad visszatartani a rossz döntéstől, és ő mègis ragaszkodik ahhoz, akkor el kell engedni. Te egy nagyon különleges, ritka szemèlyiség vagy, ez az elengedés Téged véd. Lehetőséget ad arra, hogy segíteni tudj egy másik embernek, aki elfogadja és igényli a segítséged, a támaszod.

2020. máj. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem csak magadban "kattogsz" azon, hogyan lehetne segíteni X-nek, hanem meg is mondod neki. Ez szerintem fontos, hogy megmondd, utána már az ő döntése, hogy megfogadja-e a tanácsodat vagy sem. Ezen a természeten szerintem nem kell változtatni, jó, hogy vannak ilyen emberek!
2020. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha úgy érzem, hogy azzal, hogy elmondom a tanácsomat és a véleményemet segíteni tudok akkor elszoktam mondani igen. Viszont sajnos nagyon sok szerettemnél tapasztalom (természetesen soksok eredménytelen segítségnyújtás után), hogy nem hallgatnak rám és csak mennek a saját fejük után. Ilyen esetben nyilvánvalóan nem tudok mit tenni viszont a fejemben ugyanúgy benne vannak, hiába tudom hogy reménytelen.... Örülök, hogy Ti úgy gondoljátok, hogy ez jó dolog egy emberben. Viszont a legnagyobb problémám ez az esti agyalás, amikoris tényleg semmi más nincsen a fejemben csak az, hogy a saját életemet hogyan alakíthatnám úgy, hogy esetlegesen az Ő életük jó irányba változzon. Ez pedig már teljesen az agyamra megy és nyugtalan vagyok.
2020. máj. 7. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!