Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz felkészülni a történelem...

Nehéz felkészülni a történelem érettségire?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8. osztályos vagyok és a történelem tanárunk elég laza. Most például négy hete semmi hír róla és a legtöbb dolgot csak felületesen tanuljuk. Most ugye az érettségi kapcsán jutót eszembe az, hogy vajon mennyire lehet nehéz így felkészülni.

2020. máj. 6. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Majd középiskola alatt felkészülsz.
2020. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggódnék, mindent újra fogtok úgyis venni középiskolában. Vagy ha már gimis vagy, akkor is a nagyja még hátra van, bőven lesz időd és lehetőséged felkészülni. A törihez igazából nem feltétlen kell a jó tanár.
2020. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan furcsa látni ezt a kérdést, 2012-ben mikor 8.-os voltam, hasonló kérdést tettem fel és féltem az érettségitől pedig messzi volt még.

És tudod milyen volt az érettségi? Nevetségesen egyszerű. Gyakorlatilag szövegértés az eleje, az esszén meg próbálsz valamit rizsázni és lesz annyi pontod, hogy szóbelire ne kelljen sokat tanulnod és megcsináltad hármasra az érettségit. Ugyan ez igaz magyarra is, sőt ami eddig nehéz lehet magyarból az a nyelvtan igaz? Képzeld el, érettséfin nincs nyelvtan! Csak szóbelin, de ott is csak 15 pont az egést (az ötven pontos szóbeliből), szóval ha netán nem szeretnéd a nyelvtant, akkor ne stresszelj miatta:D persze magad miatt tanuld meg, mert fontos az alapokat tudni.

Ha csak nem szeretnél ötös érettségit, akkor ne aggódj ilyenek miatt. Hidd el ha most kitöltenéd a törit, szinte biztos lenni annyi pontot hogy mehess szóbelizni, oda meg csak be kell magolnod a tételeket (nézel róluk youtube-on videókat és elolvasod párszor a tételeket és garantált 20-25 pont szóbelin), szóval lehet most is tudnál egy kettes törit összehozni.

Persze ha az ötös a cél, akkor sokat kell még tanulnod, de középiskolában/gimiben az elejéről kezdidek megint a törit, csak most részletesebben mentek végig rajta.


Ami egyébként nehéz az érettségin ha nincs semmi alapod az a matek és az idegennyelv, szóval azokra már most is figyelj és tanulj rájuk becsületesen!


Ezeket csak azért írom le, hogy ne legyél később se feszült miatta. Minden tanár nagy dobra veri, a szülők is, de valójában egy nevetségesen egyszerű dolog az egész. Ami nehéz érettségin, az a jó jegy elérése, na arra tényleg készülni kell, főleg emelt szintre. Én emelt matekoztam és infóztam és csak ezekere készültem minden nap 12.-ben. Szóval nulla felkészüléssel lett annyi pontom töriből és magyarból, hogy egy nem túl sokat készülős szóbelivel meglett a töri négyesem és magyar ötösöm.


Szóval élvezd a gyerekkorod, mert hidd el sajnos nagyon gyorsan elrepül majd az idő és egyetemen vagy munkában találod magad, aminek persze meglesznek a jó oldalai, de már nem lesz szinte semmi időd játszani a haverokkal és felelősségek nélkül élni az életet.

2020. máj. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!