Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolába járnátok...

Melyik iskolába járnátok inkább? Melyik jobb a diáknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Le tudnátok írni a véleményeteket erről a helyzetről?



Van egy diák, aki iskolaváltás előtt áll.

Két iskola közül választhat.



Az egyik iskola nagyon erős, jó iskola. Rengeteget kell tanulni, ebből az iskolából biztos, hogy bárhová felveszik a tanulót tovább tanulni.

Viszont a diák gyűlöl oda járni, az osztálytársai bántják, kiközösítik, a tanárai lenézik, senki nem foglalkozik vele, barátai nincsenek.

A gyermek minden nap sírva megy haza, otthon már egyáltalán nem tud tanulni, már semminek nem tud örülni, egyre inkább magába fordul.

Az idegességét azzal próbálja meg levezetni, hogy szinte rosszullétig zabál, emiatt sokat hízik és egyre inkább kisebbségi érzése lesz.

Az egész életét meggyűlöli az iskola miatt, retteg minden nap, amikor be kell mennie az iskolába.

Kitűnő tanuló marad, felveszik egyetemre, de a fiatalkora borzalmas volt, jó élményei nem is voltak.

A sok bántást lehet, hogy sosem tudja majd elfelejteni.



A másik iskola ennek a borzalomnak az ellenkezője.

Igaz, hogy nagyon gyenge suli, alig tanítanak valamit, de mindenki nagyon kedves, segítenek a gyermeknek beilleszkedni, sok barátja van, minden nap boldogan rohan az iskola felé és délután szomorú, hogy haza kell mennie.

A tanulónak rengeteg gyönyörű élménye lesz: barátságok, szerelmek, vidáman eltöltött napok, öröm, kalandok, élmények.

Természetesen itt is kitűnő tanuló, de ez egy sokkal gyengébb iskola.

A gyermek fanatikusan imádja az iskolát, végig nagyon boldog lesz, amíg oda jár, viszont miután véget ér az iskola, lehet, hogy sosem tudja elfelejteni, örökké azt az iskolát fogja siratni.



Szerintetek a gyengébb iskolából is felvennék a tanulót egyetemre?

Meg lehetne spórolni a sok szenvedést?


Vagy inkább menjen a jobb helyre, ahonnan több esélye van, de végigszenvedi a legszebb fiatalságát?


Ha csak a két szélsőség közül lehetne választani, Ti hogyan döntenétek?


A gyermek nagyon értelmes, jó tanuló, viszont nagyon nehezen tud beilleszkedni, érzékeny a lelke, a bántásokat nagyon nehezen viseli. Nehezen talál barátokat, a helyzetét tovább nehezíti az, hogy nagyon rossz a kapcsolata a szüleivel, gyűlöl otthon lenni.

Az egyetlen hely, ahová menekülni tudna a nyomasztó családi légkör elől, az az iskola.

Ha még ott is szenvednie kell, azt lehet, hogy nem is lenne képes kibírni...

A gyermek érzelmei nagyon hevesek, amit szeret, azt betegesen imádja, amit nem szeret, azt teljes szívéből gyűlöli.



Szerintetek melyik iskola a jobb döntés?



2020. máj. 7. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen a második!


A felvétel amúgy is jórészt az egyéni képességektől, szorgalomtól függ, ha ezek megvannak, nem lesz gond a továbbtanulással.

2020. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Egyértelműen az erősebb suli, és lesz..rnám a hülyéket. Nem fogom a jövőmet elcseszni idióták miatt.
2020. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos azonban úgyis a szülő dönt, és ha nem jó a viszonyuk...
2020. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Második. A hiányzó ismereteket egyedül is tudja pótolni, de egy kamasz megfelelő személyiség fejlődéséhez fontosak a kortárs barátságok. Iskolai zaklatás áldozatának lenni borzalmas érzés, én is átéltem, senkinek nem kívánom!
2020. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elkezdtem olvasni,

Az első nagyon jó suli..

Gondoltam egyértelműen ez

Aztán olvastam tovább, és nekem az a véleményem hogy mindenképpen a 2. Fogadhatsz magántanárt, az egyetemi felvétel (ahogy mások is írták) persze a gimitől is függ, de a tulajdonságaidtől, szorgalmadtól is. Azt írtad az 1. iskolához hogy hazamész, és nincs kedved tanulni. Ha tényleg így van, semmi értelme a jó sulinak. Remélem segítettem😊

2020. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!