Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy érzitek, hogy sikerült a...

Hogy érzitek, hogy sikerült a mai emelt angol érettségi? Nehéznek találtátok?

Figyelt kérdés
Érettségi, Angol, Emelet, vizsga

2020. máj. 7. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyon könnyű volt, főleg a nyelvhelyesség rész. Az olvasás utáni szövegértés építészes feladatát kicsit nehéznek találtam, de szerintem meglesz a 90% fölötti eredmény. Neked hogy ment?
2020. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. rész néhol kicsit becsapós volt, viszont a 2. részt én is könnyűnek találtam.

Listening: Ahol én ültem visszhangzott a terem, és a terem másik oldalában volt a hangszóró, itt eléggé megzavarodtam, főleg a 3. feladatban, annak is a közepén ahol nagyon gyorsan hangzottak el információk.

Én úgy érzem, hogy az előző 4-5 év egyszerűbb volt.

Azok is 80-90% között sikerültek nekem.

Nem tudom, hogy ez az érzés csak a vizsgadrukknak tudható be, esetleg annak, hogy nem igazán sikerült aludnom az éjszaka, de nekem sajnos rossz érzésem van vele kapcsolatosan.

Kialudni magamat biztosan nem ártott volna...

2020. máj. 7. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, egyet értek, éppen a 3. listening feladatnál éreztem én is azt, hogy nagyon gyorsan hangzott el minden egyszerre a közepén, így két szót nem tudtam beírni, pedig amikor gyakoroltam, mindig 100%-os lett mindhárom feladat, így emiatt kicsit csalódott vagyok. Az előtte lévő két szöveg viszont korrekt volt, nem volt egyik se nehéz.

Sajnos igazságtalan, hogy valaki magnóról kénytelen hallgatni a szöveget, ami össze-vissza recseg, mások meg az e-tábla hangszórójából. Nálunk is e-tábláról ment, így kifogástalan minősége volt, de amikor középfokúztam évekkel ezelőtt, akkor iszonyatosan recsegett minden az ócska magnó miatt.

2020. máj. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

90%-ot céloztam meg én is, de jelen esetben lehet örülök a 80-nak is.

Remélem sikerül vele bekerülnöd a szakodra.

Hajrá!

2020. máj. 7. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtani része nagyon egyszerű volt, a reading viszont nehezebb volt, mint amire számítottam, ott elég sok válaszomban nem vagyok biztos, pedig az előző évi feladatsorok nagyon jól sikerültek. A listening nem volt nehéz, az utolsó feladatában tényleg elég gyorsan mondta az infókat, de másodszori hallgatás után simán meg tudtam oldani. A writing pedig szerintem vicc kategória volt, el is gondolkoztam rajta, hogy ha ez ilyen egyszerű, akkor középszinten milyen lehet:D
2020. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Remélem, neked is sikerül. Meg persze a másik válaszolónak is. Ki milyen szakra szeretne bejutni?
2020. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

-PSZ

-NG

-Néderlandisztika

2020. máj. 7. 17:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Te?
2020. máj. 7. 17:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Emelt angol? Még középszinten is megbuktam annak idején írásbelin.

Még jó, hogy azóta már magamtól eljutottam B2-es szintre.

2020. máj. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!