Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Katolikus iskolákról tudnátok...

Katolikus iskolákról tudnátok mondani pár infót?

Figyelt kérdés
Egy házihoz kéne igazából. Nem tudok sokat a katolikus iskolákról mert nem olyanba járok és sajnos ismerősöm sincs aki ilyenbe jár. Mik a szokások ott? Miben különbözik a sima iskoláktól? Szigorúbbak mint a többi iskolában?

2020. máj. 12. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam ilyenbe. Kötelező hittan óra, hétfőnként volt hétindító ima, szentképek a suliban, nagyobb vallási események idején közösen mentünk templomba.
2020. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ú, köszönöm szépen! :D A tanárok esetleg máshogy bánnak a gyerekekkel? Szigorúbbak vagy engedelmesebbek?
2020. máj. 12. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a piarista tapasztalataimat írom le:

A tanárokat szívesebben felveszik, ha hívők, van családjuk, normálisabbnak tűnnek.

((Elvileg) az igazgató csak pap lehet..)

Teljesen átlagos, hogy papok is tanítanak, például földrajzot, történelmet, és természetesen hittant is, de mindezt normál tanárok is. Véletlenszerű, hogy kit kapsz.

Minden héten van közös mise az osztállyal/évfolyammal/egész sulival, a diákok ministrálnak, nekik kell kitalálni, hogy ma miért könyörögjünk, és a szentbeszéd diákoknak íródik. Rendszeres időközönként van gyónási lehetőség. Néha rózsafüzérezés van. Az évnyitó, ballagás és az évzáró a tipikus iskolai hosszú ünnepség helyett tipikus templomi hosszú mise. (Vagyis szombaton/vasárnap gyakran tartják, így nem kell menni még egyszer.)

Népszerű a cserkészet, mint keresztény szervezkedés, de mellette olyanok a különórák, mint máshol, tehát röplabda, tánc, foci, rajz, matek...

Tanároknak Laudetur Jesus Christus-sal kell köszönni a folyosón, (utcán) és az óra kezdetén is a felálláskor, ő ekkor válaszol: Inaeternum Amen. Ez Dicsértessék a Jézus Krisztust Mindörökké Ámen latinul.

A nap elején és nap végén van közös ima, amit könnyű megtanulni, mert mindig hallod éveken keresztül.

A gyerekek ugyanolyan rosszak, talán a csorda hatás nem annyira erős ebből a szempontból, tehát ha valaki elkezd dohányozni, akkor nem követik a többiek. Azt mondhatnám, hogy lelkileg erősebbé válhatsz ilyen helyen.

Elvileg nem szabadott festeni a hajat, de én láttam ilyeneket, szóval ez csak egy csúnyán nézek rá egyet szabály volt.

Nálunk volt 2 év kötelező latin. Egyébként ugyanazok a nyelvek; angol, német, spanyol, olasz, francia...

2020. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mind a 2 válaszolónak!!! :D Életmentők vagytok
2020. máj. 12. 11:09
 5/5 anonim válasza:
100%

Én is jártam ilyenbe, nem volt túl jó, mindig misére kellett menni, ha egy évbe többször hagytam ki a misét mint 10 már nem első áldozhattam,/ a tesóm nem bérmálkozhatott havonta 1 szer volt még reggel korán suli előtt egy órás osztálymise és vasárnap reggel 9 kor évfolyam mise, az évnyitók ugyanolyan hosszú évnyitóval végződtek mint máshol, csak előtte még volt kétszer olyan hosszú mise is, a tanárok azok igazából csak iskolafüggőek, mindenhol van ilyen is, olyan is.

És nekünk minden tanárnak úgy kellett köszönni, hogy dicsértessék a Jézus Krisztust

és a tanárok úgy köszöntek vissza, hogy mindörökké ámen

és volt még szentségimádás, rózsafűzér is

2020. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!