Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha abbahagyom egy hónap után...

Ha abbahagyom egy hónap után az egyetemet, akkor vissza kell fizetnem a hallgatói szerződés értelmében valamennyi pénzt?

Figyelt kérdés

Kérdésem összetett:

1. Nem félbehagyom, hanem nem járok be, hogy a jogviszonyom aktív legyen, mert így esetleg diákmunkát találhatnék, alapvetően önkéntes munkát szeretnék amúgy végezni a következő tanévig, újra felvételizek valószínűleg, vagy okj-be fogok kezdeni jövőre.

2. Aláírtam a hallgatói szerződést, ha itt maradok annyi ideig a szerződés értelmében, és ledolgozom ennyit a következő akárhány év folyamán, akkor is vissza kell fizetnem?

Van valakinek bármilyen infója?


2013. okt. 7. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Az önkéntes munka az azt jelenti hogy nem kapsz érte fizetést, a diákmunka meg ugye csak nappalin tanulóknak lehetséges.

Ha első féléved az egyetemen akkor nem kell visszafizetned semmit sem, sőt ledolgoznod sem semmit, minden következmény nélkül megteheted hogy nem iratkozol be a következő félévre.

Viszont ha már nem első féléved, akkor más a helyzet, akkor a képzésed költségének 50%-át vissza kell fizetned, és nem dolgozhatod le, mert arra is kötelezettséget vállaltál hogy elvégzed az adott szakot, és ezt a szerződési pontot szeged meg.

OKJ-be fogsz kezdeni jövőre? a kérdés hogy hol. Felsőoktatási szakképzésben (az is csak okj szakmai felsőfokú bizonyítványt ad), vagy közoktatás keretében okj szakmát adó képzésben? Nem mindegy.

2013. okt. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm a válaszodat. :)

Másodszor tudom, hogy az önkéntes munkáért nem jár pénz, csak szeretném a szabadidőmet erre fordítani, amíg nem tanulok, vagy csinálok mást. :)

A kérdésből kiderül, hogy egy hónapja kezdtem az egyetemet, ez az első félévem, de sajnos ott kell hagynom. Viszont vannak olyan előnyei a hallgatói jogviszonynak (amit magas pontszámmal érdemeltem ki), ami miatt tulajdonképpen felvettem már az óráimat, aktív a jogviszony, de nem járnék be, így megbuknék. Ebben az esetben vissza kell fizetnem a tandíjat?

Illetve, ha esetleg második félévben is felvenném az órákat, és újra buknám őket, akkor vissza kell fizetni a tandíjat? (Második félévi bukás után már az egyetemről is kibuknék kreditek nélkül, ezt tudom.)

2013. okt. 11. 17:13
 3/7 A kérdező kommentje:

Még kiegészítés, tehát pl. mivel a nappali aktív jogviszonnyal tudok diákmunkát vállalni, ezért is jó, ha közben aktív a jogviszony, csak nem járok be.

Illetve az okj-re válaszolva, tudom, most valami újfajta rendszer van, ennek még nem volt alkalmam utánanézni, de mielőbb megteszem, ez már nem tartozik az általam feltett kérdés köreibe. :)

2013. okt. 11. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Első félévben nem kell visszafizetned semmit, akkor sem kell ha azért nem sikerül a féléved mert be sem jársz. (mindegy hogy "csak a vizsgáid" nem sikerülnek, vagy hiányzás miatt el sem jutsz addig hogy vizsgázzál)

Ha második félévre beiratkozol az más helyzetet teremt. Ha második félévben sem teljesítesz akkor vissza kell fizetnek az addig elhasznált képzési költségeinek 50%-át.

Értem miért jó neked az aktív hallgatói jogviszony, jól látod.

OKJ kérdésköre...összefügg a fentiekkel!

Ugyanis ha második félévedre is beiratkozol az egyetemen (hogy ekkor is lehessen diákmunkád)tudsz szakot váltani, ha új felvételi eljárás keretében de folyamatosan kezded a felsőoktatási szakképzést(persze ez bármilyen más egyetemi képzési is lehetne), akkor nem kell visszafizetned semmit sem, hisz a hallgatói szerződés engedi a szakváltást, akkor a ledolgozandó időd hosszabbodik csupán. Ha okj iskolában szeretnél tanulni az nem szakváltás, arra ez a szakváltás nem vonatkozik. (csupán azért kérdezem mé első válaszomban)

2013. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Nagyon köszönöm informatív, precíz és kimerítő válaszodat, ritka az ilyen! :)

2013. okt. 19. 16:59
 6/7 anonim válasza:

Kérdeznék én is. Ráfaragtam ezzel a hallgatói szerződéssel.

2. félévem után most passziváltattam. ki akarok iratkozni.

egy normál költségtérítésesnek a féléve 250. Nekem mennyit kell visszafizetnem? 125(mert ugye 50% ami a szerződésben van) vagy 250 amiről a csekket küldték ki....

2013. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"2. félévem után most passziváltattam. ki akarok iratkozni.

egy normál költségtérítésesnek a féléve 250. Nekem mennyit kell visszafizetnem? 125(mert ugye 50% ami a szerződésben van) vagy 250 amiről a csekket küldték ki...."

Én válaszolgattam a kérdezőnek, akkor ugye tőlem kérdezed.

Ha sikerült a 2 féléved, megvan a 30 minimális kredit és most csak passzív féléven vagy, akkor miért kaptál csekket? Vagy nem sikerült a 2 félév alatt a minimális 30 kredit? Hiszen azt írod most akarsz majd kiiratkozni.

Kitől kaptad a csekket? (Oktatási Hivatal?)

Azt nem tudom Neked mennyit kell visszafizetned, mert szakonként változó a képzés költsége. (amit írtál tényleg az átlag fizetős képzés ára de van ettől olcsóbb szak és jóval drágább is)

Szóval neked az elhasznált félévek (eddig ugye 2 volt) képzési költségének a felét kell kifizetned. Azaz ha azon a szakon amin voltál egy félév 250.000 Ft-be kerül, akkor 2x250.000=500.000 aminek a felét kiszámlázták neked.

2013. nov. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!