Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanárképzés (töri -...

Osztatlan tanárképzés (töri - magyar, töri-matek) mellett van időm dolgozni vagy inkább hadjam?

Figyelt kérdés
Én ilyen 4-5 órás munkára gondoltam (már ha lehetséges) hétköznap, hétvégén meg amennyi belefér

2020. máj. 13. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
A magyar szakot hagyd, mivel nem tudsz helyesen írni sem. Igeni, lehet mellette dolgozni.
2020. máj. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"töri - magyar"


Ha már fölvettek (manapság az is előfordulhatott), akkor ne dolgozz, hanem pótold a súlyos nyelvi hiányosságaidat.

Ebből a két mondatból is kitűnik, hogy nyelvhelyességből, helyesírásból, mondatszerkesztésből elégtelen a tudásod.

A hagy ige és a had főnév nem azonos.

Helyesen: hagyjam.

Az összetett mondatok értelmezése és a vessző alkalmazása szintén elégtelen.

Ajánlom Zsuffa Zoltánné: Gyakorlati magyar nyelvtan című remek könyvét.

2020. máj. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő válaszokat.
2020. máj. 14. 06:29
 4/8 A kérdező kommentje:

#1-es

Igen, nem "igeni". Gondoltam szólok.;)

2020. máj. 14. 06:35
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
1-es vagyok. Barátom, nem ugyanaz a gépen elütni egy betűt, mint a nyelvtant nem tudni! Hátrább az agarakkal! De szerintem ezt se érted.
2020. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5-ös

Ahogy az sem ugyanaz, hogy valaki az interneten nem annyira figyeli a nyelvtant, és az, hogy amikor fontos, akkor helyesen ír-e, vagy sem.

2020. máj. 14. 16:13
 7/8 A kérdező kommentje:

#5-ös

Még annyi, hogy valóban túl mentem a kukacoskodással. Bocsánat!

2020. máj. 14. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Töri–magyar szak: igen, tudsz. De nagyon nehéz lesz.
2020. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!