Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor kell/lehet elkezdeni a...

Mikor kell/lehet elkezdeni a szakdolgozatot?

Figyelt kérdés

11 féléves képzésből 6. félévnél járok. Semmi tájékoztatást nem kaptunk még szakdolgozattal kapcsolatban, nincs ismerősöm/rokonom, aki mostanában járt volna egyetemre és meg tudnám kérdezni ezekről a dolgokról. Szóval kb semmit nem tudok, hogy működik, mit kellene csinálnom.

Így azt se tudom, hogy már el vagyok vele késve vagy ezt később szokták csinálni. Csak nemrég a facebook csoportunkba kiírtak egy ilyet, hogy ha valakinek be kellene mennie szakdolgozat miatt az egyetemre, van esély rá, hogy a rektor engedélyezi a bemenetelt.


2020. máj. 15. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában utolsó előtti félévben.
2020. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én gépészmérnöknek tanulok, ez 7 féléves, most van a 6. félévem.

Nálunk: ebben a félévben kellett leadni a témajavaslatot, ehhez persze már kell konzulens is.

Véglegesíteni az utolsó félévben kell, a regisztrációs hetet követő hatodik hét első munkanapjáig. Leadni még valamikor december közepéig.

Én már nyáron akarok vele foglalkozni, szeptemberre legalább a vázat össze akarom hozni, és legkésőbb szeptemberben be akarom fejezni, hogy a záróvizsgára tudjak koncentrálni. Na meg az utolsó félévben még lesz egy tárgyak, arra is tanulnom kell.

2020. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan 1 évvel diploma előtt kell (általában) jóváhagyatni a témát és témavezetőt felkérni. Ha a 11. féléved már csak gyakorlat, akkor feltehetően a 8. félév végéig. Korábban bármikor. Vagy van témaötleted és megkeresel vele egy tanárt vagy kinézel egy szimpatikus tanárt és kérsz tőle témajavaslatot.
2020. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne keverjük a szakdolgozatot és a diplomamunkát. Utóbbi 1 éves, előbbi fél éves munka. Elkezdeni pedig minnél előbb kell. 6.félévre/közben pedig már ki kell hogy alakuljon az a témakör, amivel a hallgató szívesen foglalkozna. Legpraktikusabb, ha ez egy korábbi TDK munka, vagy szakmai gyakorlat alapján történik.
2020. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még ráérsz :) általában a végzés előtt egy vagy fél évvel kell témát és konzulenst választani. Nekem most aktuális, januárban végzek, és május közepéig kellett leadnom a témabejelentőt, illetve nálunk kutatási tervet is kellett írni, de ez tudtommal máshol nem elvárás. Az, hogy nem kaptál még ilyen korán információt az általános, nekünk is csak ebben a félévben küldték el a szakdoga tájékoztatót, korábban egyáltalán nem volt róla szó. A szaktársaim nagyrésze a témát is csak a határidő előtt nem sokkal találta ki.
2020. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!