Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdekel a kommunikáció-médiatu...

Érdekel a kommunikáció-médiatudomány szak? Olvasd el légyszíves, ha igen.

Figyelt kérdés

Sokszor láttam az oldalon, hogy erről a szakról viszonylag gyakran érdeklődnek. Én most fogok végezni ezen a szakon, ezért szeretnék egy tisztább képet mutatni milyen is igazából az oktatás színvonala itt.

Szeretném leszögezni, Én nagy várakozásokkal kezdtem az egyetemet három éve, akármennyire is hallottam vissza sokaktól, hogy ez egy büfészak. Szerintem ennek a szaknak elég nagy létjogosultsága kéne, hogy legyen, hiszen ha belegondolunk, átlagosan egy ember napi több órát fogyaszt valamilyen médiatartalmat.

Nem szeretnék regényt írni, szóval a lényeg, hogy szerintem ez a szak igenis egy nagyon fontos tudást kellene adjon azoknak, akik a médiában, vagy más, kommunikációval kapcsolatos szakmában szeretnének elhelyezkedni, ehhez képest viszont maga az oktatás kiábrándítóan siralmas.

Csak arról az egyetemről tudok véleményt alkotni, ahova járok (ELTE), viszont az itt tapasztaltak alapján senkinek nem ajánlom, hogy ide jöjjön. Elképesztő nemtörődömség jellemzi az egész szakot, még csak meg sem próbálnak semmilyen tudást átadni. Gyakorlati óra szinte alig van, azokra pedig hatalmas szerencse kell, hogy be is kerüljön az ember.

A nagy előadások abszolút haszontalanok, volt olyan tanár aki első órán kijelentette, hogy aki ezt jelzi neki az elején, nem kell később bejárnia, megkapja a kettest.

Teljesen céltalanul teltek a szemeszterek, semmilyen hasznosítható tudást nem tanultunk. A tanszékvezetőt olyan szinten nem érdekli az egész, hogy az elsős hallgatók dolgozatait felsőbbéves diákokkal javíttatja ki.

Az egész szak inkább egy napközis foglalkozásra emlékeztet. Nagyjából annyi tudás is ragadt rám, mintha gimnáziumban havi 1 órát jártam volna egy ezzel foglalkozó szakkörre.

A nemtörődömség nem csak az órák tartalmán/minőségén látszott, de teljes mértékben megmutatkozott a szak működésén is.

Volt olyan meghirdetett vizsga, amin nem jelent meg a tanár (2 egymást követő időponton sem). Természetesen semmilyen üzenetet nem küldött erről, mindkét alkalommal nagyjából húszan vártuk őt a terem előtt.

A másik nagyon fájó pont a szakdolgozat. A konzulensem január óta egyik üzenetemre sem válaszol, hiába kerestem minden email címén, facebookon, telefonon, vagy az egyetemen. A megbeszélt időpontokban sosem jelent meg.

Elnézést, hogy ilyen sokat írtam, remélem elolvasod, ha érdekel a téma. Tényleg mérhetetlen düh gyűlt fel bennem, mert én valóban azért jöttem ide, mert érdekelt a média világa, nem csak egy büfészakot kerestem (de megtaláltam). A leírt kis szösszenetek egyébként nem egy tanárra vonatkoznak, nagyon sokan állnak ilyen (semmilyen) módon itt az oktatáshoz.

Természetesen minden tiszteletem és köszönetem azé a pár tanáré, akik valóban komolyan vették az oktatást, és törődtek a diákokkal.

Ennyit szerettem volna nagyvonalakban írni, ha van bármi kérdésetek, szívesen válaszolok!



2020. máj. 17. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik ismerősöm BME-re jár ugyanerre a szakra, és megszakad, annyi projektet kell készítenie és annyit kell írnia, ráadásul nagyon gyakorlatias a képzés, videót vág, az előadások interaktívak, a száminkéréseket komolyan veszik, etc.
2020. máj. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt szeretném leszögezni itt is: amiket írtam, kizárólag az elte kommunikáció szakára vonatkoznak. Más egyemekre nem vonatkozik ez a kritika, mert nem ismerem őket.
2020. máj. 17. 23:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a BME-n végeztem, és csak megerősíteni tudom, amit az első írt. Projektek és beadandók egymás hátán - de nem ilyen 5 oldalasak - az első évben szakirodalmak tömkelege. Az elejétől kezdve rengeteg prezentációt kellett tartani, önálló elemzéseket végezni. Az oktatók nagyon segítőkészek, de persze itt is akad olyan, aki kevésbé, de hol nem?! Én imádtam odajárni, imádtam az egyetemet, a szakot. Minden szaktársam a diplomájának megfelelő területen tudott elhelyezkedni.
2020. máj. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

1. vagyok, a Corvinusról nem hallottam jókat egyébként.

Csak úgy kiváncsiságból, miket tanultok, ami ennyire haszontalan?

2020. máj. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1., privátban kérlek le tudnád írni, miket hallottál Corvinus kommédiáról?
2020. aug. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!