Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki jár a BME-VIK üzemmérnö...

Valaki jár a BME-VIK üzemmérnök-informatikus szakra? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2020. máj. 18. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátom jár oda, illetve részletesen kikérdeztem az első évfolyamot is :D

Nos a 2018-ban indult első évfolyamnak nagy szívás volt, mert inkább túlméretezték a követelményeket, mintsem, hogy óvatosságukkal elkerüljék az 50% -os lemorzsolódást. :D

A felvételi ponthatár és a nehézségi szint nagyon eltér! 330 pont az üzinfó 400valamennyi a mérnökinfó... :D

Érdemes a Python programozásra nagyon ráfeküdni előtte, mert zsigeri szinten várják el. Van egy hardver alapok nevű tárgy... ami 2018 ban az első vizsgán 80%-os bukást eredményezett... :D ... De teljesíthető , csak nagyon absztrakt annak aki még nem ismerkedett meg pl. bool algebrával, halmazelmélettel, matematikai logikával... stb...

Az analízis, amit ezen a szakon kalkulusnak hívnak alapvetően nem nehéz, mert semmibe se megy bele részletesen... viszont egy félév alatt mátrixok, deriválás, integrálás.. aki még nem hallot róla... annak nehéz lesz rá tanulni az előző 2 tárgy mellett...

A 2. félév is nehéz: Hálózatok alapjai tágy, valószínűségszámítás, Java-objektumorientált programozás... abszolút nem könnyű... Van kísérleti fizika... Az elég könnyű a feladatokat nézve és a barátom leírása alapján...

3. félévben: adatbázisok... könnyebb mint a mérnökinfós, MERT csak írásbeli vizsga van! ( Ez egyébként nagy könnyebbsége a bprofnak.. h. nincsenek szigorlatok, szóbeli vizsgák :D )

4. félév: Jelek és jelfeldolgozás... az az évfolyam amelyik jelenleg tanulja azt mondja h. az előadó a villamosmérnöki jelek és jelrendszerek 1 és 2 tárgyakat összesítve adja le nekik 1 félév alatt úgy, hogy matekból ők 1 hétig deriváltak és 3 hétig integráltak csak.

Elektronika tárgy korrekt :) Akit érdekelt fizikaórán az fog újat tanulni ;)

Én voltam bme-s már... gépész bsc-n voltam 2 hónapig.. Csak megijedtem a hangos mérlegmotorok és mobil aggregát méréstől és elbizonytalanodtam, kikészültem, majd megtörve abbahagytam a szakot...

BME-n minden szakon magabiztosnak és eltökéltnek kell lenni :D

Úgy viszont sikerülhet :)

A barátom profi full stack fejlesztő szereett volna lenni, már gimi eleje úta csinált weblapokat megrendelésre... Neki viszonylag elfogadható a szak.

Én úgy gondolom, hogy aki most jelentkezik és odafigyel majd magára mind tanulmányilag, mind mentálhigiéné szempontjából ( nem úgy mint tavaly én a gépészkaron) annak menni fog ez a szak... Főleg ha nyáron gyakorol egy kis Python-t .. Kicsit derivál, integrál mateking segítségével.. belenéz h. mi lesz a hardver alapok tárgy tananyaga és azután sem riad el... :D

Illetve nem árt tisztázni azt sem, hogy mihez lehet kezdeni ezzel a szakkal:

Webfejlesztés profi szinten,

Hálózat tervezés, üzemeltetés,

Adatelemzés, mesterséges intelligencia

Szoftvertesztelés és "üzemeltetés...

Nekem nagy fejtörést okoz elképzelni magam rövid és hosszútávon is ezeken a területeken sajnos..

Mindenkinek ajánlom, hogy gondolja át...

2020. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen... elfelejtettem még 1 infót:

Legnépszerűbb a szoftverfejlesztő spec volt ( ez a full stack fejlesztő spec)

És a 2. a hálózatos :D

Akinek van még kérdése, írhat privátban is.

2020. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat! Én erre a szakra jelentkeztem és én is szoftverfejlesztői specre mennék. :D

Szakgimibe jártam infóra, ahol volt hardver alapok, prog, hálózat stb. és matek fakton deriváltunk, integráltunk is. A fizikától tartok, mert csak két évig, felületesen tanultuk. :(

2020. máj. 28. 07:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizika miatt ne aggódj! Középszintű bonyolultságú példák lesznek: Józan ész+képlet+behelyettesítés+mértékegységegyeztetés és a siker garantált :)
2020. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező végül mennyi pontot sikerült összeszedned? Én is megjelöltem ezt a szakot.
2020. jún. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia, 380-at. Sajnos elcsesztem az emelt infót. Elsőnek jelölted? Ha gondolod írj!
2020. jún. 4. 08:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem ide vettek fel, ha van kedvetek írjatok!:)
2020. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!