Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az SZTE GTK pénzügy és számvit...

Az SZTE GTK pénzügy és számvitel szakról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mennyire számít nehéznek?

Egyéni tapasztalatoknak örülnék!


A bejutáshoz kb. mennyit kell tenni? Aki esetleg pont ezen a szakon van, leírná, hogy milyen eredményekkel jutott be?



2020. máj. 18. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Remélem, hogy fogsz kapni rendes pénzügyes választ is valamikor, de addig is megpróbálok segíteni valamit.


Mivel én marketinges vagyok, ezért a konkrét számviteles tárgyakról nem tudok sokat mondani. Ez alól az egyetlen kivétel a számvitel alapjai, ami minden szakon kötelező. Mivel úgy voltam vele, hogy nem tartozik a számomra legfontosabb tárgyak közé, ezért a lehető legkevesebb energiát és időt próbáltam "elpazarolni" rá, és így azért még mindig jelentős tanulással szerintem megoldható a 2-es. Az előadáshoz tartozó vizsga és a gyakorlati ZH külön kreditet ér és külön van rá jegy is, de az anyag mindkettőre ugyanaz (az előadás anyaga). Ha begyakorlod a gyak részeket és megtanulod az elméletet, akkor nem lehet vele gond. Szerintem sokat segít, főleg az alapoknál, ha gazdasági szakközépből jössz, és van valami tapasztalatod könyveléssel, számvitellel kapcsolatban.


A pénzügyes tárgyak közül mindenhol kötelező a pénzügyi alapismeretek és a vállalati pénzügyek I. tárgy. Az alapismeretek nagyon könnyű, a kiadott jegyzet egyszeri elolvasásával megoldható a 3-as. A VP I. valamennyire hasonló, azonban több benne a gyakorlati számolás (külön gyak van hozzá).


Ezeken kívül a minden szak számára kötelező tárgyak közül (ezek jellemzően az első 3 félév tárgyai) vannak könnyebbek meg nehezebbek. Van közte 3 félév matek, egy félév gazdasági jog, egy félév gazdaságtörténet, két félév közgazdaságtan, két félév statisztika, amik a buktatós tárgyak.


Középsuliban nem voltam kimondottan jó tanuló, főleg nem matekból, de kellő tanulással mindegyiken elsőre át lehet menni. A ponthatár nappalira 2019-ben 333 volt, ami szerintem teljesíthető (nekem emelt angollal, 70% körüli matekkal és történelemmel, és 80% körüli irodalommal volt 390 környékén). Az államihoz 400 pont kellett 19-ben, amikor én felvételiztem 18-ban, akkor 425, a jelenlegi érettségi szabályok miatt fogalmam sincs, hogy hogy tudod megszerezni (két emelttel, vagy anélkül stb.), de a Felvi.hu-s pontszámító szerintem tud segíteni.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha esetleg van valami, ami még konkrétan érdekel, vagy bővebben szeretnél róla hallani, akkor írj nyugodtan privátot.

2020. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igazából már ígyis most sok új infót mondtál.

Mázlimra pont közgázba járok ( Kőrösy), szóval akkor ez is előny lehet szerinted.. annak viszont örülök, főleg, hogy az itteni szakmai tárgyakat is próbáltam elmélyíteni.

Terveim szerint én is angolból szeretnék emeltezni, meg lehetőleg matekból vagy kozgéből.


Őszintén szólva, én most egy-két négyesen is aggódtam, de akkor ezek szerint nem annyira releváns, és azért szépen összejöhetnek a pontok is. Eddig eléggé aggódtam.

2020. máj. 19. 18:02
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Nemtudom, hogy aktuális-e még, de hátha tudok segíteni :)


Másodéves vagyok PSZ-en. Bejutást illetően, 449 ponttal jutottam be a szakra, a ponthatár 425 pont volt. Előző évben lentebb volt a ponthatár, szóval most kb. 400 körüli ponthatárra számítanék.


Ami a szakot illeti... A három GTK-s alapképzés közül véleményem szerint a legnagyobb tudást adó szak, viszont ez a nehézségében is látszódik. Az első három félévben nagyjából ugyanazok a kötelező tárgyak vannak mindhárom szakon. Ezek az úgymond alapozó ismeretek, mint pl. mikro, makro, stat1. Ahogy az első válaszoló írta nagy segítség egy gazdasági középsuli az egyetem előtt. Negyedik, ötödik félévben jönnek a szakspecifikus tárgyak, amikhez már nem elég 10perc tanulás, de nem teljesíthetetlenek. A hatodik félév, az elmondások alapján, már nem vészes, lehet készülni a szakdolgozatra.


Ha bármi konkrét kérdésed van a szakról, írj nyugodtan privátot. :)

2020. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Előző vagyok: tüzetesebben elolvasva az első választ, kb pont ugyanazokat írtam le, ha konkrétan a Psz szakhoz van kérdésed, akkor írj nyugodtan :D
2020. máj. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!