Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel nehezebb elvégezni...

Mennyivel nehezebb elvégezni az orvosit, mint a tanárit?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 17:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Német-etika tanárira gondoltam, nem is valami rangos helyen végezve, hanem egy vidékin, pl az EKE-n.
2020. máj. 20. 17:37
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Sokkal-sokkal nehezebb. Egy lapon sem lehet említeni őket.
2020. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Tanári az orvosihoz képest kb büfészak
2020. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Kábé annyi a különbség az általad leírt két képzés között, mint a trabant és a forma1 közti különbség. Itt a trabant a tanári képzés.
2020. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosira járok de gólyatabárban olyan társaságba kerültem ahol van egy tanáris csaj.

Én épphogy csak szeptemberben tudtam bulizgatni, utána már nagyon komolyan mindenre kellett tanulni, mert ha nem készülsz folyamatosan, akkor a végén megszakadsz.

Tőle folyamatosan kaptam, hogy most épp kocsmába van, bulizik itt-ott vannak és semmi dolga nincs.

Elmondta hogy kb semmivel sem kell többet a tanulásba fektetnie, mint középiskolában. Hát azért én akármennyire is imádom a humánbioszt, meg mindent, nem tudtam ezt mondani. Nálunk főleg tanulásból áll az élet. Egyszerűbb mindennap egy kicsit tanulni, mint egy héttel demo vagy vizsga előtt.

Nála értelemszerűen az utóbbi is működött és még mindig bent van.

2020. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én az orvosit szeretném megcélozni. Bátyám a már fennt említett tanárira jár és folyamatosan dicsekszik vele, hogy kitűnő az egyetemen. Mindig azt mondja nekem, hogy nekem hol lesz ilyenem orvosin, én nem leszek képes elérni. Én erre mondtani szoktam neki, hogy az orvosi azért sokkal nehezebb. Ő ezt nem képes elhinni és azt hiszi, hogy húdenehéz dolgot tanul.
2020. máj. 20. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Jogosan mondod, hogy nem leszek kitünő, de nem is kell mindig annak lenni.

Mindenki a saját szakját látja a legnehezebbnek. Nem akarok senkit megsérteni de egy büfészakos is rengeteget sír, hogy mennyit kell tanulni aztán mégis 4,95re áll, úgy hogy lazsál.

Nálunk 4.2-4.3nak örül az ember, mégis évközben nincs lébecolás.

(Néha azért ott is látszik, hogy pl BTK-n az átsorolás minimuma 3.5 lesz, orvosin meg 3.0... itt azért látszik a különbség)

2020. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért a tanári szakokon is kell bőven tanulni, plusz rengeteg a teendő évközben is. Minden szak nehéz a maga módján, főképp, ha az ember komolyan veszi.
2023. jan. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!