Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen h.ülye módszerrel...

Miért ilyen h.ülye módszerrel adnak jegyeket?

Figyelt kérdés

Ha valaki 1,63-ra áll, annak simán megadják a jobbik jegyet - kettest.


Ha valaki 4,63-ra áll, az marad négyes.


Ez tök igazságtalanság, mert én egész évben keményen tanultam, míg más csak melegedni járt be.

Alapból ha nincs meg a 2,00 átlag, én meg sem adnám neki a kettest, mert ha egész évben nem csinált semmit, akkor nehogy már megkapja a jobbik jegyet!


Nem vagyok stréber, de egész évben most még keményebben tanultam, mint eddig, a legrosszabb jegyem ebben az évben a 4-es alá volt. Se hármasom, se kettesem, se egyesem nem volt.

Magamhoz képest nagyon jól teljesítettem.


Igazságtalannak érzem.



2020. máj. 23. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Jól érzed. Értelmesebb tanárok sem adják meg a 2-est 2-es átlag alatt. De az 5-öst is meg szokás adni 4,5-től, pláne, hogyha javuló tendenciát mutatnak a a jegyek.
2020. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is monda több tanár, hogy egyesek csak melegedni járnak be. Ez egyrészt azért hülyeség, mert én télen majdnem megfagytam az iskolában, másrészt azért jártam iskolába, mert kötelező volt.


De egyébként a kérdésre válaszolva, nálunk is elvárták általában a kettes átlagot a ketteshez és 4,63-ra mindenki ötöst kapott.

2020. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan érzed ezt. 2,00-tól szabadna megadni a kettest. Az ötöst meg 4,5-től mert ez felel meg 90%-nak. De 4,3-tól is meg lehet adni (86%).
2020. máj. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez tanárfüggő. Én még nem hallottam olyat, hogy 1,63-ra bárki megkapta volna a 2-est (1,9 volt a "legrosszabb" amiről hallottam), de biztos ilyen is van. Olyat sem hallottam, hogy 4,63 az 4-es, ebben a tekintetben a legszigorúbb tanárom 4,5-4,6 között azt mondta, hogy "kétes", és kellett szerezni még egy jegyet.
2020. máj. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, igazságtalan. Én is angolból 4,77-re kaptam négyest. De szerintem is 2-est 2 egésztől kéne megadni mindenhol (nálunk minden tantárgyból így van).
2020. máj. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, na az tényleg igazságtalanság! 95%-os eredményre nem megadni a jelest. Persze lehet hogy csak számolni nem tud mert meghúzták matekból...
2020. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok.

Az lehet, elég nyomi tanár.:D

2020. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy .7-től kell megadni a jobb jegyet. De ezt a tanárnak nem kell betartani, ha meg tudja indokolni. Pl.: A diák sorban 1-eseket kapott, de egy könnyű tananyagból 5-öst szerzett, az meg felhúzta 2-esre a jegyét. Vagy csak simán be ír "órai munka" jegyet, esetedben mondjuk 2-3 4-est, átlagod máris 4.3.

A másik esetben, meg valószínűleg a vezetőség mondta, hogy nem buktathat, igen van ilyen is, elég sok. Ugye a statisztika, "iskola hírneve", meg az nekik is plusz nyűg. Ezért van, hogy néha minden hülyét át kell engedniük.

Lehet, hogy jobb lenne, egy olyan rendszer, ahol egyértelműen .x-től jár a jegy, de ezt is ki lehet játszani (mondjuk az előbb említett "órai munka" jeggyel).

2020. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!