Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki milyen módszerrel tanul az...

Ki milyen módszerrel tanul az egyetemen?

Figyelt kérdés
Most ültem vissza tanulni és semmi nem marad meg :(
2019. nov. 17. 08:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Én tudom magamról, hogyha a semmiből kell nekiülni tanulni, akkor nagyon nehezen megy. Így bejárok minden előadásra, viszonylag elöl ülök, és figyelek. Legalább hallom egyszer, és nem olyan monoton, mint csak olvasni. Aztán zh előtt kiemelem a fontosabbakat, már eszembe is jut nagyjából, mit vettünk órán.

Amihez tudok, rajzolok, írok vázlatot, így értelmesebb a dolog. Amit javasolni szoktak az az, hogy minél több érzékszervezed vond be a tanulásba: látás, hallás, tapintás, írás...mondd fel hangosan. Meg ismételni kell sokat.

A módszerem pedig az, hogy sokszor előző évi zh-feldatokat tanulok meg elsősorban, nemcsak az órai anyagot, így több idő jut a többi tárgyra. Igazából muszáj is, mert ha valaki minden órára bejár, minden beadandót időben megcsinál, minden laborgyakorlatra szépen felkészül, ÉS minden könyvet teljesen elolvas és megtanul...ez utóbbo nem megy. Egyszerűen nincs rá idő, muszáj szelektálni. Neked is ezt javaslom.

2019. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!