Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi időt vesz el egy...

Mennyi időt vesz el egy egyetem az ember napjából?

Figyelt kérdés
Egy városba van az egyetem és ahol lakok. Tanulást leszámítva hány órám lesz az egyetemen egy napon meg gyakorlat? Mennyi szünet szokott lenni köztük? Tudom, hogy minden egyetem más, de akkor írhattok saját tapasztalatot vagy az általánosságot.

2020. máj. 24. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ez egy nagyon értelmes kérdés, mert "egyetem" az nyilván csak egyféle van, és persze mondjuk a filozófia pont ugyanannyit vesz el, mint mondjuk egy orvosi vagy jogi...
2020. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem volt olyan, hogy egy nap csak egy órám volt délelőtt. Általában másfél órás egy kurzus. Meg olyan is, hogy egymás után volt 3, 15 perces szünetekkel közte. Ez azon múlik, hogy veszed fel az órákat.
2020. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Igen, ez egy nagyon értelmes válasz, mert direkt leírtam, hogy akinek ez jut az eszébe, az írja le a saját tapasztalatait (de aki egy kicsit agyafúrtabb az leírhatja mondjuk az ismerőse tapasztalatait is) vagy írjon általánosságot.


#2 Köszönöm szépen.


Jöhetnek még válaszok.

2020. máj. 24. 11:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Valamikor reggel 8-tól este 6-ig végig órám volt, valamikor meg csak egy órám volt reggel 8-kor és utána szabad volt az egész nap, valamikor reggel 8-kor kezdtem és délután 4-kor volt a következő órám. Úgyhogy attól függ, hogy hogyan sikerül felvenni az órákat és hogyan tudod megoldani a napodat. Például én nem tudtam visszamenni a koliba a lyukas órákban, mert messze volt és olyankor vagy barátokkal beszélgettünk vagy tanultam. Vagy pl. nem volt időm normálisan leülni és megebédelni, ha óráim voltak napközben. De ez is változó.
2020. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy átlagos félévem kb így nézett ki:

Heti kettő olyan nap, amikor reggeltől estig bent voltam az egyetemen, azaz volt 4-5 db átlagosan 1,5 órás előadásom vagy gyakorlatom. Másik két nap pedig volt 2-3 db 1,5 órás előadásom vagy gyakorlatom, ezek voltak a fix óráim, ezekhez jött még hozzá kb hetente 1 db ilyen-olyan laborgyakorlat, amik többnyire 1 órásak voltak. A péntekem pedig talán mindegyik félévben szabad volt.

Átlagosan a 1,5 órás előadásokat, gyakorlatokat egyben szokták megtartani, és ez esetben 20 perc körüli szünet van kettő előadás között, persze ez is változó.

Személy szerint nekem a legrosszabb az tudott lenni, ha sok lyukasórám volt, mert nagyon nehéz volt hasznosan eltölteni azokat az időket, mégis elment velük a nap.

2020. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel én szeretek halogatni, ergo hétvégén nem csinálok semmit, hétköznapjaim teljesen tele vannak. Ha épp nem órám van akkor házit, beadandót írok vagy tanulok. De szokott több olyan napom is lenni, hogy reggel 8-tól este 6-ig szünet nélkül órám van, vagy max félóra szünet valahol. De nekem pénteken sosincs órám, vagyis én nem veszek fel, se hétfő délutánra. Hétfő este szoktam kezdeni és csütörtök délután végzek, utána utazom haza.
2020. máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most úgy nézett ki az órarendem hogy volt hétfőn 2 órám, kedden is 2, szerdán 3, csütörtökön 2 és pénteken 2. Ezek általában egymás után, 1 nap volt amikor reggel meg este is volt tehát vissza kellett menni. Viszont mivel ebből volt jó pár előadás is, azokra nem nagyon jártam be. Ez corvinus gazdmen szakon az átlagos óraszám, azért ez a lazábbak közé tartozik. (mármint csak az órák mennyiségét nézve) A szünetek 20 percesek illetve van egy 30 perces ebédidőben.


De javaslom hogy nézd meg a tantervet a szakodra vonatkozóan, és ott látni fogod hogy kb hány órád lesz hetente a kötelezőkből, ehhez hozzászámolsz még pár tárgyat hogy meglegyen kb a 30 kredit, és tudni fogod hogy mennyi elfoglaltsággal jár az egyetem. Onnantól már csak azon múlik hogy mennyire jól tudod felvenni a tárgyakat hogy olyan órarended legyen amit szeretnél.

2020. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!