Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi annak az értelme, hogy...

Mi annak az értelme, hogy olyan dolgokat tanítanak nekünk, amire a büdös életbe nem lesz szükségünk, és olyan dolgokat nem tanítanak meg, amire szükség van?

Figyelt kérdés

2020. máj. 25. 07:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Pontosítanád, mi az, "amire a büdös életbe nem lesz szükségünk"?
2020. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

- algebrai kifejezések

- kétismeretlenes egyenlet

- felcserélt számjegyekkel való műveletek

- a költők élete

- versek megtanulása

- történelem

- alá- es mellérendelő összetett mondatok

- mondatelemzés

- zöngés-zöngétlen

- kislabdadobás

- távolugrás

- magasugrás



Stb..

2020. máj. 25. 07:54
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Minden nézőpont kérdése. Lehet, hogy egy téma szerinted felesleges másnak meg tök hasznos és érdekes.
2020. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Hányadikos vagy?
2020. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%

Csak, hogy reflektáljak:

algebrai kifejezések


- kétismeretlenes egyenlet => ezt használtam már a munkám során


- felcserélt számjegyekkel való műveletek => itt nem értem mire gondolsz


- a költők élete => ez direktben nem kell, arra jó, hogy megérts különböző történelmi korokat illetve a költők indíttatásait


- versek megtanulása => ezt én se értettem soha minek kell


- történelem => ez arra jó, hogy segítsen megérteni a jelenlegi politikai folyamatokat, így felelősségteljes döntéseket tudj hozni és tudj előre tervezni a jövőre


- alá- es mellérendelő összetett mondatok => ez idegen nyelvek tanulásánál segíthet sokat


- mondatelemzés => szintén


- zöngés-zöngétlen => szintén


Ezek meg csak arra jók, hogy fitten tartsanak...

- kislabdadobás


- távolugrás


- magasugrás


Aki ezeket nem tanulja meg, azokból lesznek 40 évesen a legnyálasabb összeesküvéselmélethívők...

2020. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

- felcserélt számjegyekkel való műveletek => itt nem értem mire gondolsz

Arra, hogy van egy szám, és ha pl a számjegyeit felcseréljük, akkor az eredeti szám ötszöröse...


- a költők élete => ez direktben nem kell, arra jó, hogy megérts különböző történelmi korokat illetve a költők indíttatásait

Ez úgy ahogy van hülyeség. Attól, mert azt mondják Petőfi Sándorra, hogy szerette a hazát, attól nem biztos, hogy szerette. Én is tudok olyanról verset írni, ami nem igaz.


- történelem => ez arra jó, hogy segítsen megérteni a jelenlegi politikai folyamatokat, így felelősségteljes döntéseket tudj hozni és tudj előre tervezni a jövőre

A régi dolgok megtanulásának köze sincs a mai politikához, pont hogy a ms kialakult helyzetet kellene tanulni, nem azt, hogy az ókori görögök mit csináltak, vagy Károly Róbert mit csinált. A mai fiatalok semmit nem tudnak szinte a mai helyzetről, azon kívül, hogy Orbán Viktor a Fideszben van. Ennyi.

Elárulná valaki, hogy Xerxésznek vagy Leonidasznak mi köze van a mai magyar politikához? Mégcsak nem is magyarok voltak, és több 1000 éve éltek.


- alá- es mellérendelő összetett mondatok => ez idegen nyelvek tanulásánál segíthet sokat

Tehát ha tudom az alanyt és a tárgyat, akkor az majd idegen nyelvek tanulásánál segít? Baromság. Ott is más a szórend, meg itt is más. Ha már Magyarországon vagyunk és magyarok vagyunk, akkor jó lenne, ha magyar dolgokat segítenének, nem pedig az idegen nyelveket. Attól még senki nem fog jobban megtanulni angolul, mert egy magyar mondatban tudja az alanyt vagy a tárgyat.


Ezek meg csak arra jók, hogy fitten tartsanak...

Nem tudom, te hol élsz, de attól, mert valaki kislabdadobásban jó, attól még senki nem lesz fitt. Főleg, hogy nem a saját képességeihez mérten osztályozzák őket, hanem egy táblázat szerint. Én akárhogy is próbálkoztam, 15 méternél nem dobtam nagyobbat, mindig megkaptam a 2-est belőle. Aki meg diákolimpián 55 métert dobott, az sem volt fitt.

Szerintem az egész tesi h.üly.eség, mert a duci gyerekek sem fogynak le az ilyenektől, mert valamilyen szinten elfáradnak, hazamennek, és 2x többet esznek.

2020. máj. 25. 08:46
 7/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
93%
Alapvető félreértés, hogy az oktatás haszonelvű lenne. A fő cél a közös identitás megteremtése, ezért cseszik a kormány a 21. századi ismeretekre és készségekre és ezért erőlteti a nemzetieskedést.
2020. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Már régen nagy bajban lennénk, ha csak azt tanulnánk meg, amit közvetlenül használni fogunk.


Szükség van rendszerszemléletre, a gondolkozásmód, logikai készség, memória fejlesztésére, alapvető tájékozottság kialakítására.

2020. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól nem fogsz tudni egy idegen nyelvet sem, hogy a magyar mondatokban tudod, melyik az alany meg az állítmány, de attól még segít megérteni az idegen nyelv logikáját, ha tudod, hogy egy szó egy mondatban milyen helyet foglal el.


Felcserélt számjegyes feladat: egy példa a szöveges feladatokra. Értelmező olvasást-gondolkodást fejleszt. Sokaknak kihívás, pedig nem kellene hogy az legyen. Aztán később csodálkozik, hogy nem érti meg, mi van leírva pl. a munkaszerződésében. Nem a matek a lényeg. Az értelmező olvasás.


A verseket meg azért kell megtanulni, mert fejleszti a memóriát, amire szüksége van mindenkinek.


A többi háborgásod is értelmetlen, amiket tanultok azok alap dolgok, ezekre építve lehet később olyasmit tanulni, ami érdekel.

2020. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egész egy gyerekes hiszti, semmi más.

Bizonyára nem alakult még ki, hogy mit is szeretnél az életben, ezért nem tudod mérlegelni, hogy mi az amire szükséged van/lesz.

Aztán majd eljön az az idő, amikor azt mondod: ......ó de hasznos lett volna ezt -anno- megtanulni. :D

2020. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!