Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulás szempontjából...

David76 kérdése:

Továbbtanulás szempontjából Pécs vagy Szeged a nyerő?

Figyelt kérdés
Az egyetemi jelentkezésem mindkét várost érinti, azonban van még egy utolsó lehetőségem a végleges sorrend leadására. Úgy vélem az egyetemi éveimet nagyban befolyásolja a város, ahol ezt a meghatározó időszakot töltöm, és jól szeretnék választani. Tudom, mindkét város számos kulturális jeggyel és pezsgő élettel rendelkezik, ezért nehéz a döntés. Szívesen meghallgatnám az említett városok lakosainak és tanulóinak véleményét.

2020. máj. 25. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Szeged
Pécs
37 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Szegeden voltam fél évet,szerintem minden szempontból jó,bár a diákmunkák fizetése alacsonyabb mint Pesten
2020. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem Pécset, de az alapján választanék, hogy milyen szak az, amit tanulnék. Mindkét városban jól éreznéd magad.
2020. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szak alapján válassz,az a legtutibb

Természettudományi vagy orvosi szak esetén egyértelműen Szeged

2020. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Én Szegedre szavazok, bár Pécs is nagyon jó hely.

Melyik karra fogsz járni?

2020. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden vagyok egyetemista Pécsről nem tudok nyilatkozni, de Szegedet nagyon szeretem.

Jó a közösség viszonylag a tanárok is segítőkészek. Én nehezen ismerkedem szerzek barátokat uj környezetben, Szegeden egy nagyon elfogadó támogató közösségbe kerültem. Így lettek barátaim is:).

Szóval én nagyon örülök hogy Szegedet választottam.

2020. máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ÁJTK Nemzetközi tanulmányok az elsőszámú célpont
2020. máj. 26. 00:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Szegedre jártam egyetemre és szerettem a várost. Pécsen eddig még csak 2-3 napokat voltam, de az alapján az is jó hely lehet. Viszont, amennyit én láttam belőle, Szeged nekem mozgalmasabbnak tűnt. Egyébként pedig az adott szak színvonala alapján döntenék.
2020. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Pécsre járok egyetemre így arról tudok nyilatkozni. A képzes azért eltérő a karokon meg persze a hallgatói elet is.

Amit tudok hogy az egyetemen nagyon sokan foglalkoznak a közösség építésével, rengeteg a program, stb. A mi karunkon (Közgáz) rengeteg a diakszervezet, program, nagyon jó a közösségi élet, de amennyire tudom az a természettudományin, orvosin is elég jó.

Az oktatás is karonként sőt szakonként is eltérő. A miénkkel én egy-két kivetellel maximálisan meg vagyok elégedve, az egyetemi épületekre is igyekeznek költeni.


A várossal szemben elfogult vagyok mert születésem óta itt elek, de alapvetően elég pezsgő a város tavasztól ősz végéig (általában idén ugye azért kevesbé), sok a program és szerintem vannak nagyon szép részei. Plusz én szeretem hogy nem lapos.

Szegeden nem jártam így arról nem tudok nyilatkozni.

2020. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!