Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek Debrecen VS...

Szerintetek Debrecen VS Szeged a jobb hely továbbtanulás, egyetem szempontjából? Többit lent

Figyelt kérdés
Debrecen 180km-re van tőlem míg Szeged 310km-re. Gyógyszerész szeretnék lenni csak nem tudom hova menjek. Debrecen közelebb lenne de nem volt olyan szimpatikus és a pontok is magasabbak és kollégiumot is nehezen kapnek. Szeged nagyon messze van pedig nagyon szimpatikus helynek tűnik és bekerülni könnyebb valamivel+ kolit valószínű hamarabb kapnék itt.

#továbbtanulás #Debrecen #Szeged ##gyógyszerész ##gytk ##degytk ##sztegytk ##szegeditudományegyetem
2020. márc. 15. 14:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Szeged. Az már majdnem mindegy, hogy 200 vagy 300 km, mindkettő sok. Én szívesebben élnék Szegeden 5 évig, bár ez szubjektív. A SZTE magasabban is rangsorolt, mint a DE.
2020. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%
Szeged. De kolit nem fogsz kapni, az a csókosoknak jár csak, úgyhogy vagy albérletet kell keresned, vagy kereskedelmi szállást, esetleg ingázol. Párom ingázott nappalin BP-Szeged között. A szak miatt hagyta ott. Most levelezős, ami péntek-szombat, kereskedelmi szálláson alszik.
2020. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%
Rangsor nem számít sokat, ha tanulod így is úgy is lehetsz jó szakember, viszont szeged (szerintem) sokkal szebb. Én szegedre jártam egyetemre, imádtam azokat az éveimet, csak ajánlani tudom:)
2020. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
14%

Az, hogy Szeged szebb, az nem vita kérdése! De csak ezért nem ezt választanám.

A rangsor semmit sem jelent ezen a szinten!

Én mindenképp Debrecent választanám, mert sokkal nagyobbak a lehetőségek Debrecenben, akár valamelyik gyógyszergyár ösztöndíjasa is lehetsz - biztos munkahelyi lehetőségekkel, tanulmányutakkal, gyakorlattal.

2020. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, de úgy hallottam Szegeden van saját kollégiuma a gyógyszerész karnak és oda bekerulhetsz.( Semmelweis Ignác kollégium)
2020. márc. 15. 18:22
 6/22 anonim ***** válasza:
36%
Én Szegeden tanulok.Van kari koli, én nem vagyok kolis, de szerintem be lehet kerülni viszonylag könnyebben. Oktatás színvonalas, rengetek rendezvény, program, ösztöndíj lehetőség. Hátrány, hogy nincs gyógyszergyár, viszont a karon folyó kutatás rendkívül magas. Ha érdekel, bárhova be tudsz csatlakozni kutatni. (én is így tettem)
2020. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%

Debrecenben könnyebben kapsz kolit, 14 kollégiuma van az Egyetemnek, ebből 6 a Klinikákon, vagy annak közvetlen közelében van.

Az hogy kinek mi a szebb, szubjektív. Nekem Debrecen sokkal szimpatikusabb volt, mint Szeged, mikor döntöttem.

2020. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%

Debrecenben van egy hatalmas, egy valamivel kisebb, + egy kicsi gyógyszergyár és épül egy oltóanyag-gyár.

És legalább annyi patika mint Szegeden.

Te tudod...

2020. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Számomra is sokkal szimpatikusabb Szeged. A Debreceni egyetem, szerintem nem olyan színvonalas és országos szinten a SZTE neve magasabban jegyzett, a tudományos kutatásokban is előrébb járnak. Debrecen mellet szól, hogy van gyógyszergyára, bár ebből hallgatóként nem éleveznél túl sokat diákként, max. egy két gyárlátogatást és megpróbálhatnád ott tölteni a gyakorlatot is, de nem biztos, hogy bekerülnél, és azért nem csak a Teva létezik az országban, a gyógyszerészetnek pedig annyi izgalmas területe van, az iparon kívül is, hogy bőven lesz miből válogatnod majd. A kollégiumokba szerintem bekerülnél emiatt nem kéne aggódnod.
2020. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
15%

Az első 100 után már nem túl sok különbséget jelentenek a sorrendek, de legyenek itt a tények, és ne szubjektív értékek:


[link]


Ezek szerint az előző kissé mellé lőtt...

2020. márc. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!