Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár szeretnék lenni. Mit...

Tanár szeretnék lenni. Mit gondoltok? Megéri a mai világban tanárnak lenni? Mik az előnyei és hátrányai? Melyik éri meg jobban? Általánosban, vagy gimiben tanítani?

Figyelt kérdés

2020. máj. 26. 19:54
 1/5 anonim válasza:
100%
Én a pályaválasztás küszöbén vagyok. Igazából pénzügyileg itthon (ismereteim szerint) nem nagyon éri meg, de meg lehet élni belőle. Mindenesetre szükség mindig van a jó tanárokra, akik szeretik a munkájukat, vasból vannak az idegeik. Hogyha úgy érzed, ez az álmod, hogy továbbadd a tudást a fiatalabb korosztálynak, rajta! Kitartást és sok sikert!
2020. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, kiszámítható megélhetés.

Különórákra 5000-6000 forintot fizettem már tavaly is és roskadásig vannak a tanárok, alig akarnak új diákokat vállalni.

2020. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is jó "üzlet" még mindig a tanárnak lenni.
2020. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Igazából ezt csak úgy lehet megválaszolni, ha eldöntöd magadban, hogy milyen igényeid vannak, mit akarsz az élettől, egyedül akarsz-e élni (neadjisten a szüleiddel), vagy házasságot akarsz gyerekekkel. Fontosnak tartod-e a tanári pályát, ezt érzed-e hivatásodnak, ami nélkül nem tudsz meglenni, és mást nem tudsz magadnak elképzelni - vagy ez csak egy szakma, amit választottál, és igazából az a lényeg, hogy megélj valamiből...


Ha Ferrarit akarsz vezetni, Ibizán akarsz nyaralni, mindig a legújabb iOS telefont akarod megvenni, tuningolt motorokkal akarsz repeszteni, akkor ezek a dolgok pusztán a tanári fizetésből soha az életben nem fognak összejönni.


Sőt, ha teljesen 0-ról indítasz, és anyagilag nincs senki mögötted (szüleid nem támogatnak), nincs párod sem, azaz csak magadra számíthatsz, és tanári fizetésből próbálsz megélni, akkor a fizetésed 80%-át csak a lakbér fogja elvinni, úgy, hogy még nem ettél. Ilyen helyzetben annak az esélye, hogy saját lakásod legyen, gyakorlatilag a 0-val egyenlő, csak az öröklésben bízhatsz, és úgy jársz a legjobban, ha a szüleidnél laksz, akkor egy rozoga Szuzukit talán összespórolhatsz. De az öröm megvan, hogy hurrá, az álmaidnak élhetsz, taníthatsz, gyerekekkel foglalkozhatsz! A múzeumokat is ingyen látogathatod meg, hurrá...

2020. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4-es és még MS Office-t is kapnak...
2020. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!