Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szakgimnáziumot végeztem...

Ha szakgimnáziumot végeztem elvileg kapnom kell egy oklevelet hogy elvégeztem (rendészeti és közszolgálati ügyintézői ism.) Ezt betudom számitani OKJ-s képzésnek + pontért az egyetemi felvételi pontszámításkor?

Figyelt kérdés
Iskolámat hiába kérdeztem még nem válaszoltak...

2020. máj. 30. 01:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem OKJ-s papír, hanem pl ahogy nálunk volt: Érettségivel kaptam egy FEOR rendszerüzemeltetőt, akkor az nem számít okj-s papírnak, csak be tudsz tölteni vele olyan szakirányú munkát. Elképzelhető hogy a papír miatt lesz okj-n 1 év kedvezményed, a felvételibe csak szakiranyu okjs papirt fogadnak el
2020. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a négy év elvégzésével csak egy alapszakmát kapsz, erre épül rá +1 egy évvel az OKJ-s szakma, viszont te nem említetted hogy ez csak négy év vagy öt.

Na de közben rákerestem, ez amit említettél, tulajdonképpen szakmai érettségi tantárgy, és találtam egy dokumentumot, ami szerint ezeknek a szakmáknak az egyik alaptantárgya:

- 54 345 01 Közszolgálati ügyintéző,

- 54 861 01 Rendőr tiszthelyettes (2 tanéves képzési idővel),

- 52 861 11 Rendészeti ügyintéző.

Tudtommal az 54 és 55 kezdőszámú okj számít pluszpontnak a felvételinél:


[link]

2020. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!