Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE: Gazdaságinformatikus...

BGE: Gazdaságinformatikus vagy a Nemzetközi gazdálkodás éri meg jobban hosszútávon?

Figyelt kérdés

Jó vagyok a nyelvekkel ezért először felkeltette az érdeklődésem a Nemzetközi gazdálkodás. Sokat mozgom nemzetközi körökben és régebben sok időt tölöttem külföldön. Érdekelnek a nemzetközi ügyletek és azoknak a gazdasági és politikai vonzata. Azonban az időm nagy részét a gép előtt töltöm ezért az informatika világa is erősen érdekel (főleg a web). Szeretnék "alkotni" amit az informatikusok csinálnak és a alapvető gazdászok nem. Az emberek társaságát se nagyon keresem, szeretek magamban dolgozni.


Mindkettőnek megvan a pozitívuma így inkább a hasznosságra és a jövőképre támaszkodnék. Szerintetek melyiknek van több értelme?



2020. máj. 19. 14:11
A kérdező szavazást indított:
Gazdaságinformatika
Nemzetközi Gazdálkodás
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Jó kérdés, amire így nehéz felelni. Mind a kettőben van fantázia. Arra tippelnék, hogy gazdinfo alapszak + nemzgazd mesterszak (van ilyen mesterszak?).
2020. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

A kettő közül a gazdinfó adja a legtöbb (jóval több) lehetőségeket, illetve a presztízse is nagyobb.

Több mindenhez is fogsz érteni, valamint sokkal könnyebben el fogsz vele tudni helyezkedni bárhol.

Szerintem alapképzésnek mindenképp a gazdinfót válaszd. Főleg ha érdekel az infó, számodra unalmas lenne a másik szak.

Nem elfogultságból mondom, mert én azt tanultam de szerintem ha már megfordult a fejedben ez a két lehetőség..

Csak akkor menj nemzetközi gazdálkodásra, ha csont nélkül csak az van a terítéken és csak azt akarod.

2020. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó: nem rossz képzés a gazdinfó, de azért ne túlozzunk, hogy nagyobb lenne a presztízse vagy hogy jóval több lehetőséget kínálna. Ha nem szeretsz programozni, akkor máris gyengébb mint a nemzgazd (hiszen gazdasági téren gyengébb képzést nyújt), ha pedig szeretsz programozni, akkor kisebb a presztízse mint egy mérnökinfónak vagy proginfónak (mondjuk én speciel ezzel nem foglalkoznék, de ettől még ez van). Jó diploma a gazdinfó, de nem mindenkinek való. A nemzetközi gazdálkodás sem való mindenkinek, de nagyon jó diploma az is.
2020. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

#3 Szóval szerinted a gazdinfó vagy programozásból áll, vagy közgazdaságból? O.o

A 3 IT-s szakok mind másra valóak, másképp közelítik meg a témát. Ha bármelyik diplomád van a három közül, nagyjából 80-90%-ban ugynazok a lehetőségek, innentől fogva értelmetlen is őket hasonlítgatni. (Egyébként csak korábban tanultam 2 évig gazdinfót, most végzek majd a proginfóval)

De egyébkent mindegy is, mert nagyon el vagy tévedve, soraidból ítélve.

Más közgazdász szakon végzettek mind lenézik a nemzetközi gazdálkodást, sokan még a kamu jelzővel is élni mernek.

Egy gazdaságinformatikus meg nem közgazdász, hanem informatikus, így nem is értem miért hasonlítgatod -főleg a nemzetközi gazdálkodáshoz lol

Szinte semmi átfedés a kettő között, főleg a lehetőségeiket nézve.


Kérdező, ha tényleg érdekel az infó, akkor ne pocsékold az időd, véletlenül se jelöld meg a gazdinfó előtt a NG-t.

2020. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Életemben nem hallottam, hogy a nemzetközi gazdálkodást bárki is lenézné, vagy hogy kamu jelzővel illetné. Szerintem te a nemzetközi TANULMÁNYOKKAL vagy nemzetközi KAPCSOLATOKKAL kevered, amiknek semmi köze a nemzetközi gazdálkodáshoz (ez utóbbi a külkereskedelmi szakból nőtt ki).


Azért hasonlítom a gazdasági informatikust a nemzetközi gazdálkodáshoz, mivel a Kérdező ezt kérte, illetve mert ha gazdasági pályára mész vele (ahogyan igen sokan), akkor jogos az összehasonlítás.


Egyébként miért mentél át proginfóra a "magas presztízsű" gazdinfóról?

2020. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értékelem az eddigi válaszokat, de ne tépjétek egymást légyszíves. Jobban belekeveredünk az egészbe
2020. máj. 21. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad túlzásokba esni, a Nemzetközi gazdálkodás egy kifejezetten jó hírű szak, nyelvtudás és egy kis gyakorlat birtokában remek elhelyezkedési lehetőséget biztosít.


Ugyanakkor a Gazdinfó valóban értékesebb végzettség, ez átlagfizetés és elhelyezkedési arányok tekintetében is egyértelműen megmutatkozik. Viszont ne ez befolyásoljon, gondold végig, hogy melyik érdekel jobban. Böngészd a mintatanterveket, és gondold át, hogy érdekel-e annyira az informatika, hogy egész életedben fejlesztőként, elemzőként dolgozz, vagy valamilyen it menedzser pozícióban szeretnél ilyen projekteken dolgozni. Ha igen nyilván gazdinfó. Ha nem, akkor célravezetőbb elvégezni az NG-t.

2020. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

#4.

Lehet csak azért, mert csak két éve tanulok gazdasági szakon (és nem nezetközi gazdálkodást) de én még soha életemben nem hallottam senkit, sem a barátaimat, sem az egyetememen senkit negatívan beszélni róla.


A másik pedig, ha egy gazdaságinformatikus nem közgazdász, akkor hogyhogy tanul mikro-t, és makro-t? Illetve diplomaosztón miért kell leraknia a közgazdász esküt?

2020. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
8: A mérnök is tanul mikrot és makrot, akkor ő is közgazdász?
2020. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!