Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ezevtol kotelezo lett az...

Ha ezevtol kotelezo lett az emelt erettsegi egy egyetemi szakra akkor a ponthatar novekedni fog?

Figyelt kérdés
2020. jún. 5. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb szakon eddig is kötelező volt legalább egy emelt évek óta...
2020. jún. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha eddig nem volt kotelezo es ezevtol kotelezo lett akkor emelkedni fog?
2020. jún. 5. 09:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, elég valószínű.


Attól is függ hogy eddig mennyi volt a ponthatár, ha 370-380 körül akkor nem sokkal de emelkedhet.


Annál kevesebb? Akkor erős emelkedés lehetséges, de emelkedhet azért is mert kevesebb embert vesznek fel.

2020. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Honnan veszed hkgy kevesebb embert vesznek fel?

A szak 30<300 foig van meghirdetve

Bge pszk gazdinforol lenne szo

Tavalyi ponthatar 332 volt.


Tavaly 1200 an jelentkeztek es 360an elso helyre irtak be.

Ezen az even 930 an jelwntkeztek es 250en irtak be elso helyre viszont most mar kotelezo az emelt a jkgszabaly miatt de nincs megmondva hkgy mibol.

2020. jún. 5. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak ugy hozza adom, hogy vehetnek fel kevesebb embert egy adott szakon, es ezt a KARnak a ferohelye donti el. Ha jobban megeri nekik tobb embert felvenni ugyanazon a karon egy masik szakra akkor az azt fogja eredmenyezni, hogy az egyik szakra kevesebb ember fog bekerulni. +meg egy,ha jelentkezok pontjai esetleg joval alacsonyabbak lennenek ( nem is kell annyira durvan alacsonyabbnak lenni) az egyetem megteheti, hogy egy adott pontnal meghuzza a hatart ,es fuggetlenul a kapacitastol kevesebb embert fog felvenni az adott szakra, hogy megtartsa a szinvonalat ( igen elofordulhat ilyen is)...de ertelem szeruen az ilyen esetek is hatassal vannak a tobbi szakra valamilyen szinten.
2020. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ez nem gyakori eset ugye?
2020. jún. 5. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezzel tényleg vigyázni kell,én pl 5<70 kapacitású szakra jelentkeztem,első helyre 41en (velem együtt) jelölték,de mivel tavaly 310 volt a ponthatár,nekem meg most kicsit kevesebb mint 300,így valószínű annyival nem viszik lejjebb,inkább felvesznek kevesebbet.


Egyébként szerintem annyira nem lehet gyakori,mivel az egyetemnek is a diákból van pénze,mint középsulinak. A ponthatár meg mindenhol azt olvasom emelkedhet,amit valójában nem is értek hogyan,nem igazán logikus,hogy pont szóbeli hiányában emelik,de reménykedjünk,hogy nem így lesz.

2020. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Nem gyakori,de eltekintve a mostani helyzetet (a virus miatt) valoszinuleg a 2. opcio nagyobb szamba fog elofordulni a rangosabb egyetemeken. Nem hiszem, hogy magasabb lesz a ponthatar iden, szerintem az egyetemek kozott lesz nagy a kulonbseg ponthatarok teren ha osszehasonlitjuk az azonos szakokat.
2020. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!