Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi ösztöndíjra számithatok?

Mennyi ösztöndíjra számithatok?

Figyelt kérdés

Elértem a tanulmányi ösztöndíj átlagot. 3,51-es korrigált kreditindex felett adnak tanulmányi ösztöndíjat, nekem 3,7 lett a korrigált kreditindexem. Szóval kapni fogok. Plusz van még a kiemelt tanulmányi ösztöndíj, de azt csak 4.3 felett adnak. Azt nem kapom meg.


Mennyi tanulmanyi ösztöndíjra számíthatok? Szerintem nem lehet valami nagy összeg, ilyen 5-10 ezer amire számítok. Vagy még max egy 13 ezer amit reálisnak érzek. Ennél több nem hiszem



2020. jún. 5. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Ennyi esszel egy fillert sem erdemelsz.
2020. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt általában úgy szokták meghatározni, hogy van egy minimum összeg ami a minimum korrigált kreditindexhez tartozik és az attól való eltérés arányában számolják ki az ösztöndíj összegét. Attól is függ, hogy hányan jogosultak rá.

Szóval sok mindentől függ, valószínűleg nem lesz egy nagy összeg, de pontosan nem lehet megmondani. Én 4,12-ra kaptam 13ezret, 4,3-ra 22ezret, majd 4,7-re 17ezret, szóval ez tényleg változó.

2020. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemenként, karonként, szakonként változik, hogy mennyit allokálnak az ösztöndííjakra, ráadásul az is változó ebben, hogy hányan érték el ezt a 3,51-et. Próbáld előkeresni, hogy az előző években/félévekben mennyit kaptak az emberek hasonló átlagra.
2020. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Egyetem, szám függő. Nálunk bioszs szakon 2 egeszes átlagától már járt ösztöndíj, mivel olyan nehéz szak, mint az orvosi, így kevesen érték el ezt az átlagot. Nálunk a min. Ösztöndíj 13000ft volt kb.
2020. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!