Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményed a gazdaságinfo...

Mi a véleményed a gazdaságinformatikáról?

Figyelt kérdés

Egyik oldalról azt hallom, hogy brutál jó, ha programozás mellé pénzügyi ismereteket is fel tudok mutatni. De vannak olyan ismerőseim, akik szerint lenézett szak, nem sokat ér.


Én direkt választanám ezt, programozni itthon (is) gyakorlok, de nagyon érdekelnek az üzleti dolgok is, nekem nagyon bejön, amit a szakleírásban olvasok.


Ti hogy látjátok?



2020. jún. 8. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Se nem informatikus, se nem pénzügyes. Nekem az ilyen szakokról ez a benyomásom. Ha elmész egy pénzügyes céghez programozóként előbb rádaggatják a kellő pénzügyi tudást, mint fordított esetben.
2020. jún. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az informatikus szakok között a különbség az, hogy milyen tárgyakkal töltik ki a képzés nem informatikai részét: A mérnökinformatikusnál mérnöki tárgyakat oktatnak pluszban, a gazdaságinformatikusnál gazdasági tárgyakat. Ha jobban érdekel a gazdaság vagy a későbbiekben még le akarsz tenni egy gazdasági irányú képzést is, akkor jelentkezz gazdaságinformatikára és fordítva.
2020. jún. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi probléma nincs a gazdinfóval. Aki leszólja, az szimplán csak tudatlan és nincs tisztában a dolgokkal.

Egy gazdinfót végzett személy is teljesen értékű informatikus. A gazdasági tárgyak is ötvözve vannak az informatikával és csodák-csodájára, nagyon jól lehet kombinálni a kettőt.

Ha mérnökinfón nem izgat a fizika meg a többi mérnöki tárgy, proginfón meg a feleslegesen is sok matek és elmélet, akkor nyugodt szívvel ajánlani merem.

Ha később jelentkezel is munkahelyre ahova elvárt egy infós diploma, nen tesznek különbséget egyik szakon végzett között sem, ott már a személyes tudás dönt.

Mellette tanulgass magadtól és jó lesz az. Mégha sokak szerint a 3 infós szak közül a leggyengébb (ami hülyeség, hisz mindegyik infós szaknak más a lényege így felesleges is hasonlítgatni őket), inkább azt tanuld ami neked tetszik.


Egyébként a fenti válaszolónak meg üzenném, hogy ennyi erővel a mérnökinformatikus se nem (villamos)mérnök se nem informatikus, a proginfós meg se nem matematikus se nem informatikus. Két szék közé ültél, rossz vagy, rossz szak, vess magadra.

Na, épp ennyi értelme van a közgáz szakokhoz hasonlítgatni a gazdinfót is.

2020. jún. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"előbb rádaggatják a kellő pénzügyi tudást"


Azért a pénzügyet sem kell lenézni, bőven van abban is szívás, nem csak a programozásban. Brutál összetett tud lenni az is, nem csak amolyan, majd belejössz terület, szerintem. És még nem is merültem el benne rendesen, csak olvastam róla.

2020. jún. 8. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!