Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenki azt mondja nagyon...

Mindenki azt mondja nagyon nehéz a BME-VIK. Miért?

Figyelt kérdés
Ha minden órára bejár az ember, leír mindent, otthon pedig tanul és elfogadja, hogy a BME mellett a szabadidő fogalma csak félig létezik, akkor mi probléma lehet?
2020. jún. 9. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem mindig van köszönőviszonyban a leadott és a számonkért anyag.

Amikor változik a pálya, nehéz nyerni a futóversenyen, mert nem tudod, hogy a kanyar után szakadék van...

2020. jún. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha minden órára bejár az ember, leír mindent, otthon pedig tanul és elfogadja, hogy a BME mellett a szabadidő fogalma csak félig létezik, akkor mi probléma lehet?"


Ez nem bizonyítja hogy nem nehéz (sőt, pont az ellenkezőjét), de egy egyetemnek sem kéne "könnyűnek" lennie.


Az anyag elsajátítása és a különböző tárgyak összekapcsolása sok időt vesz igénybe, és bizony ha az egyik "alap" tárgyat nem tudod akkor valószínű hogy bukik az egész, mivel nagyon szorosan épít egymásra elég sok tárgy

2020. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem várom el, hogy egy egyetem könnyű legyen, de vannak emberek, akik kifejezetten túlozni látszanak. Pl.: "Én kikészültem és ott hagytam a szakot, messziről kerüld el ezt az egyetemet." Nem hinném, hogy csak zsenik tudják elvégezni.
2020. jún. 9. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetesen nem csak zsenik tudják elvégezni, viszont eszméletlen akarterő és fegyelem kell hozzá, illetve 100%-ra biztosnak kell lenned hogy a szak amit válaszottál az tetszik neked és azt akarod nyugdíjig csinálni.


Én villanyosként otthagytam, 1. év után már egy jó 60-70% nem a mintaterv szerint volt köszönhetően pár "gyilkos" tárgynak, ami ha azzal számolsz hogy egy jó 400 embert vettek fel, akkor 250-280 ember nem 7 félév alatt végzi el az egyetemet.

2020. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Természetesen nem csak zsenik tudják elvégezni, viszont eszméletlen akarterő és fegyelem kell hozzá, illetve 100%-ra biztosnak kell lenned hogy a szak amit válaszottál az tetszik neked és azt akarod nyugdíjig csinálni."


Hát, azt hiszem, akkor nem lesz problémám. :)


Köszi a válaszokat!

2020. jún. 9. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!