Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban olyan nehéz a japán...

Valóban olyan nehéz a japán nyelv vagy csak a rengeteg írásjel miatt mondja mindenki, hogy nehezen tanulható?

Figyelt kérdés

A rengeteg kanji, hiragana, katakana gondolom, hogy nehezen tanulható, de pl egy olyan embernek aki vizuális típus, annak szerintem nem lenne olyan nehéz megbirkózni ezzel.


Arra lennék kíváncsi, hogy maga a nyelvtani része a japán nyelvnek mennyire nehéz? Igeidők, ragozás, stb... mitől ódzkodnak annyira a nyelvtanulók? :)


A válaszokat köszönöm



2016. szept. 30. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az írásjeleken kívül nem nehéz. Egyszerű nyelvtan, kevés kivétel. Ami esetleg gondot okozhat, az az udvariassági formulák, de azok sem nehezek, csak szokni kell őket.
2016. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én hamarabb levágtam a japán nyelvtan alapjait, mint a németet. Japánt csak itthon, szórakozásból tanulgattam, németet meg tanár tanította (tanítja) - ennek ellenére még mindig gondolkoznom kell, hogy... hát, akármit hogyan kell mondani. (És most nem is olyan rég tisztára megleptem magam, mert teljesen megértettem a japán beszédet egy új live action előzetesében. Felirat nem is volt :D)


Ha a japán nyelv latinbetűs lenne, a könnyebb nyelvek közé sorolnák, szerintem. A németnél például biztos könnyebb. :D

2016. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!