Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskolának számít...

Milyen iskolának számít Pázmány Péter Egyetem?

Figyelt kérdés
2020. jún. 15. 06:06
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Hát tudnék mesélni, akik onnan kikerültek milyen képződmények lettek, de nem akarok sértő lenni. Van nekik enélkül is elég bajuk.
2020. jún. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyugodtan írd le a tapasztalataid
2020. jún. 15. 06:56
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Jó egyetemnek számít. Vannak pázmányos kollégáim (az elte bölcsészkaron) bőven, nem rosszabbak, mint az eltések. Nyilván tanszékfüggő is. A jogi kar is értékelhető. Az informatikát nem tudom, de ott meg úgyse számít, hogy hol végeztél. Összefoglalva egy teljesen jó egyetem, menj oda bátran.
2020. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Pázmányos vagyok. Számomra elfogadható. Meg segítőkészek, ha ügyintézésről van szó. Legalábbis én úgy tapasztalom.


Az első válaszoló meg fogyatékos. Nem kell vele törődni... Minden egyetemről elmondható, hogy kerülnek ki (és be) érdekes alakok. De szetintem a nagy "elit" egyetemnek számító ELTE terén ez jobban elmondható.

Az meg megint más tészta, hogy nemzetközileg sehol sincs az ELTE.

De fikázzátok csak a Pázmányt, meg a többit.

2020. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Na volt Pázmányos info tanárom, aki a saját nadrág cipzárját nem tudta installálni, nem hogy hálózatokat oktasson!


A bölcsész tudományok és gender neo marxista nézeteket is támogatják, PhD-zik ott egy gyermekkori haver, rendesen el van szállva magától. Buli, zéró tudás, várja, hogy milliókat kapjon ösztöndíjra a semmiért.

Másik lengyel szakon... Na az sem érdemel kenyeret.



A jogi kara elmegy. Nem rossz. De informatika, kérlek! Inkább nézz meg 3 YouTube sorozatot hálózat, python és algoritmus elmélet témában.

2020. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jártam a szegedi egyetemre is, most a Pázmányon vagyok BTK-n (BA képzésen). Én nagyon szeretem, hogy a tanárok fiatalok, (legtöbben) segítőkészek, érthető és teljesíthető követelményeket állítanak fel (legtöbben). Mivel kicsi egyetem, sokkal családiasabb a légkör (nyilván ez pro és kontra is egyben) pl. a szegedihez viszonyítva. ELTE-ről nincs tapasztalatom, viszongt a szegedivel összehasonlítva legnagyobb különbségek, hogy nem gyomorgörccsel megyek be az órára, és nem csak egy random neptun kódnak érzem magam az egyetem falain belül.

A vallásosság szerintem nem befolyásolja a tanítás minőségét, a tanárok szabadon tanítanak. Vannak ált.köt.-ök, ami a vallási részhez kötődnek, de véleményem szerint azok is inkább az informálásról szólnak, mint sem hittérítésről vagy kemény számonkérésről.

Összehasonlítva a tapasztalataimat összességében a szegedi egyetemmel (aholam más karon voltam)+szegedi életet vs. és Pázmány+pesti életet, szegeden a várost szeret(t)em, most pedig az egyetemet (ami nekem nagyobb megtartó erő). De félre ne érts, annak is megvan a maga varázsa, ill ez csak egy személyes élmény.

Tény, amit alá is írok, hogy nemzetközi ranglistákban a Pázmány nem igazán szerepel, de nekem ez nem volt szempont választásnál. A BA-t mindenképpen itt akarom végigcsinálni, az MA-t nem biztos, de ehhez nics köze az egyetem okatási színvonalához.

PS.: Azért egy egyetemi képzés egésze véleményem szerint soha nem lesz három youtube sorozat tudásához mérhető, illetve hogy honnan milyen emberek kerülnek ki, azért az szerintem igencsak két tényezős dolog: persze, az egyetemen is múlik, de az adott emberen is nagymértékben.

2020. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4%
Ha az a jó egyetem, ami könnyű és fiatalok, tapasztalat nélkül tanítanak, lehet jó hely.
2020. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!