Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME matematika szakon mire...

BME matematika szakon mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Idén felvételiztem, 99%, hogy fel is fognak venni. Mennyire nehéz? Melyik 1. féléves tantárgyakra kell a legtöbbet készülni? A 0. zh-tól mennyire kell félni? Jó fejek a tanárok? Előző évfolyamokon milyen a közösség? Kollégiumról is mesélhetnek, akik a Kármán Tódorba kerültek be, akár más szakra járók is, milyen nehéz bekerülni, ilyesmik.

2020. jún. 16. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Amikor én oda jártam (bár másik szakra), a 0. zh csak szintfelmérő volt, ami alapján kellett járni egy felzárkóztató órára. A tanárok nagyon magason hordták az orrukat, nem vették a tanulókat emberszámba.

A közösség tőled függ. Magadnak alakítod ki, hogy kikkel töltöd az egyetemi éveket.

Ha a szorgalmi időszakban végig tanulsz, nem lesz baj a vizsgákkal. Nyáron érdemes elsajátítani differenciál számítást és függvényelemzést.

2020. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Az algebra nagyon kemény lesz, meg a számelmélet (ott inkább az elméleti oktatást preferálják a gyakorlatival szemben), a többi tárgy nem lesz nagy mutatvány.
2020. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, kedves #1, mivel emelten érettségiztem matekból, ezért már mennek ezek, de akkor nyáron mindenképp átnézem őket. :)
2020. jún. 16. 13:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 15 éve jártam oda, szóval nem tudom, mennyire relevánsak még a tapasztalataim.


Számomra az első féléves tárgyak közül az analízis és a lineáris algebra volt a legnehezebb. Persze attól is függ, ki milyen előképzettséggel megy oda. Ha mondjuk már kened, vágod az integrálást, deriválást, akkor analízisből az első félév összehasonlíthatatlanul könnyebb lesz, mintha középiskolában nem tanultál volna róla egyáltalán. Azért olyan sokáig a középiskolai előképzettség nem tart ki, a második féléves analízis már mindenkinek durva lesz. :)


Nulladik zh nálunk még nem volt, egyáltalán, felmérő jelleggel sem, mindenki ugyanazt tanulta, és a gyakorlatok is együtt, bontás nélkül zajlottak.


A tanárok között meg van jó és rossz fej egyaránt. De ez nagyjából minden egyetemen így van, később, más szakokon is ezt tapasztaltam. Ráadásul ha egy tanár szórakoztató és közvetlen az előadásokon, az még nem jelenti, hogy a vizsgán nem fog szanaszét szívatni. És fordítva, tűnhet az előadásokon rendkívül merevnek, kimértnek, aztán vizsgán meg borzasztó segítőkész. Mindkettőre akadt elég látványos példa már rögtön az első félévben is.

2020. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Végül mik a tapasztalataid így az első félév vége fele?😀 Én most gondolkodom hogy jövőre átmegyek matek szakra mérnökről.

2020. nov. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Végül eddig egészen tetszik, bár van egy (számomra) nagyon nehéz tantárgy (Kalkulus, ami lényegében analízis), egy kicsit szivatósabb gyakorlat vezetővel, valamint infóból szinte semmit nem veszünk.... És van egy olyan tárgy, ami szinte semmire nem jó, de vizsga lesz belőle, és senki nem érti az évfolyamon, mi lehet majd :D

A geometria tanárunk viszont verhetetlen, nagyon jó fej és brutál jól tanít.

Szóval összességében jó, bár tényleg nagyon oda kell figyelni és órákon kívül is készülni kell sokat.

Ha még lenne kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok :)

2020. nov. 26. 07:50
 7/10 anonim ***** válasza:
felvettek koleszba? ha igen, kell ilyenkor kollégiumi lakhatási díjat fizetni online oktatáskor? 2. félévre szintén meg kell pályázni a férőhelyet?
2021. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, felvettek a koleszba :) Amikor átálltunk onlinera, akkor ki kellett költözni, és úgy nyilván nem kell fizetni. Most újra kellett pályázni, de amíg nem nyit ki a koli, addig nem költözhetünk be (csak külön rektori engedéllyel), és így nem is kell rá fizetni. De minden félévben meg kell külön pályázni.
2021. ápr. 4. 20:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Hányadik emeleten vagy?
2021. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most semelyiken, mert nincs okom rá :D De novemberig a 2.-on laktam
2021. ápr. 5. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!