Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Támogatod azt a tervet, hogy...

Támogatod azt a tervet, hogy 2012-től kötelező legyen egy emelt valamelyik tárgyból?

Figyelt kérdés

Én teljes mértékben támogatom. Pár ponttal csúsztam le, így nem vettek fel sehova. Ez azért volt, mert az egyik tanár direkt lehúzta a pontjaim, vagy nem húzta fel, mint néhány osztálytársamnak, ez nézőpont kérdése. Akiknek felhúzta, szétpuskázták az évet, csak sok szorgalmit vállaltak, és fényesre nyalták a tanár seggét, ellenben velem, aki habár értette a tárgyat, mégsem jöttem ki a tanárral.

Van egy 80%-os emelt szintű érettségim. Az előbb említett illetők viszont max. 60%-ra tudnának emelt szintezni akármiből. A lényeg, hogy mivel szétnyalták a tanár seggét, ők megkapták az a segítséget, ami nekem is jól jött volna, így igazságtalannak érzem a helyzetet.

De ezt az emelt szintűnél nem lehet megcsinálni, hogy csak azért lesz jobb mások érettségije, mert jóba voltak a tanárral.

Felsőfokú OKJ-ra megyek, így 2012-ben fogok újra felvételizni. Remélem addigra bevezetik a kötelező emeltet, így szerintem igazságosabb lesz a rendszer.


2010. júl. 31. 21:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Igen, támogatom. Ugyanakkor naivitás lenne azt hinni, hogy ettől javulni fog a magyar oktatás általános színvonala.
2010. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Nem, mert mi van az olyanokkal akik semelyik tárgyból nem jók, de nem akarnak egyetemre menni, csak egy érettségit, hogy szakmájuk legyen?
2010. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Érettségizni nem lenne muszáj emelt szinten. Csak felvételire jelentkezni.
2010. júl. 31. 21:38
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja, akkor igen azt támogatnám.

Második voltam.

2010. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen támogatnám.
2010. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%
Éppenséggel nem lenne rossz, de jó lenne, ha ebben a tanárok is partnerek lennének. Nálunk rengeteg embert beszéltek le az emeltről, és három emelt után mondhatom, hogy jogosan.
2010. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
Én igen is meg nem is. Igen, mert így végre talán olyanok mennek egyetemre akik tanultak is. És nem, mert pl. én is 2006ban végeztem egy fsz képzésen és utána rögtön nem mentem tovább. Most viszont szeretnék valamit tanulni. Akkor ha bevezetik semmi esélyem, mert újra kéne emelt szinten érettségiznem. És persze nem csak érint ez. Akkor, akik régebben érettségiztek hátrányból indulnak.
2010. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp támogatom!!
2010. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

igen


18F

2010. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, támogatom. Attól, aki tovább akar tanulni, attól elvárható egy emeltszintű érettségi. De a minimum ponthatárt is felemelném legalább 300-ra.


Amúgy az egyik válaszadónak: Újra lehet emelt szinten is érettségizni. Csomó ember van, aki pl most jelentkezik orvosira, de még régi rendszerben érettségizett, neki is újra kell írnia. Ez van.

2010. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!