Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mentőtiszti szak egyetemen,miu...

Mentőtiszti szak egyetemen,miután már van diplomám egy teljesen más szakból?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy nagyon szeretnék mentőtiszt lenni,de két terület érdekel nagyon,ráadásul tudtommal nem is keresnek valami jól.Az egyik területen a kettő közül,ami érdekel most tanulok,de nagyon régóta szeretnék mentőzni,ez érdekel a legjobban,csak sajnos hagytam magam lebeszélni róla.(Abbahagyni a mostani képzést nem szeretném,utána mennék mentőtisztire,miután ezt befejeztem).)Az lenne a kérdésem,hogy nem néznének h*lyének,ha egy teljesen más (aminek semmi köze az egészségügyhöz) diplomával jelentkeznék mentőtiszt szakra,és úgy csinálnám meg?Vagy teljesen felesleges lenne,dolgozni se tudnék úgy,hogy két fajta diplomám van,úgyis csak egy helyen tudnék dolgozni egyszerre?A szívem szakadna meg,ha nem foglalkozhatnék egészségüggyel is..

2020. jún. 18. 17:18
 1/5 savanyújóska ***** válasza:
Nem feltétlenül kell egyből mentőtisztnek lenni, mentőzni tudsz anélkül is akár, és akkor ki tudod próbálni egyáltalán hogy bírod. Nálunk van olyan kolléga aki mentőápoló, és ő is másodállásként csinálja, szóval abszolút nem lehetetlen a dolog. :)
2020. jún. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mentőápoló munkaköre miben tér el a mentőtisztétől?
2020. jún. 18. 18:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint nagyjából tudom persze,de élesben a mentőkocsin miben tér el?
2020. jún. 18. 18:29
 4/5 savanyújóska ***** válasza:
Ehhez sajnos nem értek pontosan, szóval ne vedd készpénznek, de azt hiszem a mentőtisztnél elvárás az orvosi végzettség, míg az ápolónál nem. De szerintem erre már rá lehet keresni, lehet épp a mentősöknél is le van írva.
2020. jún. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Vannak különböző típusú mentőegységek. Gyakorlatilag az autók felszereltsége, és a rajta dolgozó személyzettől függ a "típusa". A Mentőápolóknak nyilván nem olyan széles a beavatkozási körük, mint egy tisztnek. Mentőtiszt nem minden autón teljesít szolgálatot. Azokon a típusú mentőegységeksen, ahol nincs tiszt, ott nyilván az ápoló a "főnök". Pl Esetkocsikon, (ahol már 3 főből áll a személyzet) az ápoló is segíti a Mentőtiszt munkáját, "keze alá dolgozik".


A mentőtiszi 4 éves képzés jelenleg, és főiskolai diplomát ad. (Az orvosi egyetem 6 év, egyetemi diplomával + szakosodás...) A mentőápolói meg egy OKJs képzéssel is megszerezhető. Ennek is vannak különböző "szintjei", azaz "lehet feljebbmenni a ranglétrán" ápolóként is.

Vannak olyan mentőtisztek is, akik mentőápolóként kezdtek, és utána úgy gondolták, hogy szeretnének továbbtanulni, így elvégezték a mentőtisztit Ha esetleg még kérdés merülne fel, írj nyugodtan privátban. :)

2020. jún. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!