Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mesterképzésre való felvétel...

A mesterképzésre való felvételi eljárásban ha valaki nem éri el a ponthatárt, akkor nem jut be egyik szakirányra sem?

Figyelt kérdés
A PTE-n MA-ra jelentkeztem pszichológián, tavalyelőtt 80 pont volt a határ, tavaly pedig 78. A 100-ból mivel nincs többletpontom, ezért 10-et vesztek kapásból, lecsökken 90-re a max. 4-es a diplomajegyem, ezzel elméletileg még 9-et csökken. Tehát ezek alapján 81 pontot érhetek el maximum. 45 pont kapható maximum a felvételire. Mindez azt jelenti, hogy nekem a felvételin maximális vagy közel maximális pontot kellene kapnom ahhoz, hogy bejussak valamely szakirányra? Ha esetleg idén meg 82 lesz a ponthatár, akkor meg teljesen esélytelen vagyok?

2020. jún. 20. 17:00
 1/6 Vodafonelive ***** válasza:
A felvételi attól függ, hogy hány ember jelentkezett és mennyi a felvehető maximális létszám. Megnéztem most a felvin (mert már régóta lehet tudni), hogy hányan jelentkeztek a kijelölt karod kijelölt szakjára. Nappalira 115 ember (maximum 20 embert vesznek fel), fizetősre 57 ember jelentkezett (10 fő a felvehető maximum). Annak az esélye, hogy bekerülj, tekintve, hogy az előző éves ponthatárok 78, 84, 80, 78.... nagyon necces...
2020. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Államilag támogatottra jelentkeztem, oda 78, 77, 80, 78 volt a ponthatár az utóbbi négy évben, és 31-40 embert vettek fel. Ezt honnan látod, hogy most csak 20-at? Linket tudnál küldeni a mostani adatokhoz? Én abban bízom, hogy például tavaly 49 ember jelölte meg első helyen, és 40 embert felvettek elméletileg. Persze ha most 20 embert vesznek csak fel, akkor gáz van.
2020. jún. 20. 17:25
 3/6 Vodafonelive ***** válasza:

[link]


Lehet, hogy államira 20 és fizetősre 10 a maximum, de az iskola ha úgy dönt és van mondjuk felesleges 1-2 helye akkor növelheti a számokat, de ezt csak a ponthúzáskor tudod meg, nem most, sajnos. :(

2020. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, viszont azt nem értem, hogy pl. tavaly hogyan lehetett PTE MNA-ra a felvettek száma 40, tavalyelőtt meg mondjuk 39.
2020. jún. 20. 17:52
 5/6 A kérdező kommentje:
Illetve akkor ezek alapján mennyi lehet a várható ponthatár? Szerintem 82 körül, a több jelentkező és a több első helyes jelentkező miatt.
2020. jún. 20. 18:34
 6/6 Vodafonelive ***** válasza:
Mivel minden évben más a jelentkezők száma illetve a pontszámuk is teljesen változó, ezért nem lehet megmondani. Ahogyan írtam, az egyetem még eldöntheti, hogy növeli a szabad kapacitásainak a számát vagy sem. LEhet ahol nem vettek fel annyi embert ott ezzel a képzéssel bővítik, mert mondjuk drágább és több pénz bejön egy MSc/MA képzésből, mint egy BSc/BA-ból.
2020. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!