Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE vagy Corvinus? Melyik...

BGE vagy Corvinus? Melyik egyetem vendéglátás-turizmus szaka jobb?

Figyelt kérdés
Milyen élményeid, tapasztalataid vannak velük kapcsolatban? (Hol jobb a tanítás, melyik lazább kicsit, mennyire érthetőek az előadások, vizsgák mennyire nehezek...stb.)

2020. jún. 21. 11:23
A kérdező szavazást indított:
BGE (Budapesti Gazdasági Egyetem)
BCE (Corvinus)
31 szavazat
 1/3 anonim válasza:
Szia, nem járok egyik egyetemre se viszont sokat olvasgattam a BGE felől. Az biztos, hogy egy elég gyakorlatias egyetem, szóval ha te is olyan vagy akinek gyakorlás útján jobban megmarad az anyag akkor a BGE-t javaslom. Nekem személy szerint ez lesz a választottam.
2020. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én a bge-re járok, szeptemberben végzek.

Én nagyon szeretem, semmi problémám nem volt az egyetemmel,tanárokkal.

A legtöbb tárgy könnyen teljesíthető. Az előadások kicsit unalmasak, de ppt-ben megkapod igy otthon könnyen megérthető. Vizsgák nem nehezek.

2020. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Corvinuson minőségibb a turizmus-vendéglátás képzés.

Engem 2 éve felvettek BGE turizmusra, de mivel odajár barátnőm (szintén turizmusra), és rajta keresztül sok infom volt a BGE-ről, (volt hogy be is ültem vele az előadására meg gyakjára stb.), tudtam, hogy érdemes kihagynom... Újrafelvételiztem a Corvinusra, fel is vettek.


Tény, hogy gyakorlatias a BGE, de a pletykával ellentétben a Corvinus is az (lesz), csak később jönnek be a szakmaibb tárgyak. Sokkal mélyebb alapokat kapsz az elején, kb ugyanazt tanulod 1,5 évig, mint a gazdmenesek vagy a pénzügyesek. Hasznosnak nem mondanám az 1. éves tárgyak zömét, de már első félévtől van pár olyan tárgy, amin csak úgy “ragad” az emberre a tudás, észre sem veszi.

Egész színes amúgy az egyetemi élet is, sokszor vannak neves vendégelőadók, programok stb.

BGE lazább szerintem. Sokan mondják, hogy Corvinusra csak bekerülni nehéz, de utána hawaii van...háát első évben rendesen kiszórják az embereket, kell azért tanulni rendesen a vizsgákra. Nem lehetetlenek, de sok gyakorlás kell, pl egy statisztika1 nem megy máshogy.

Az előadások érthetősége változó. Vannak olyan előadók, akik azt sem tudják milyen bolygón vannak, és te sem tudod a végére milyen órán. De a gyakos tanárok többségében nagy tapsztalattal rendelkeznek, jól átadják a tudást.

Érdekes, barátnőm mindig is gyengébb tanuló volt nálam, mégis BGE-n 4,7-es átlaga van, míg nekem Corvinuson 3,6. Neki szinte alig kell készülnie egyetemre, hogy valami 5-ös legyen, én meg van, hogy instant nyomom és 3-as lesz. Viszont azt is észrevettük, hogy hiába kapja az 5-ösöket, mikor segítséget kértem tőle egy tárgyban, kb nekem kellett neki elmagyaráznom mindent, addig el sem jutottunk, hogy én mit nem értek, mert ő már az elején elveszett. Szóval konstatáltuk ekkor mindketten, hogy a BGE mennyivel könnyebb, és mennyire felesleges összehasonlítani a jegyeket/átlagokat...


Kérdés, hogy mi a karrier célod. Ha magasabb pozíciót/vezetői jövőt képzelsz el, akkor Corvinus. Ha nem annyira akarsz sokat készülgetni, és a céljaid sem ilyen magasak, akkor tökéletes a BGE is, azzal is lehet szép karriert csinálni (ismerek pár ott végzett embert, akinek menő, vezetői állása lett).

2020. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!