Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták mennyiből éltek...

Egyetemisták mennyiből éltek meg havonta?

Figyelt kérdés

Leginkább azoknak a válasza érdekel akik koliban laknak hiszen én is ott fogok(Szeged).


Szüleim 40 ezer forinttal fognak tudni támogatni havonta ami szerintem nem elég. Arra gondoltam, hogy diákhitellel még adok hozzá havi 30k-t és azzal már vígan ellennék nem? Nyáron pedig diákmunkával visszafizetném a hitel nagy részét.


2020. jún. 23. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nekem nem kellett költözni az egyetem miatt, viszont a barátomnak kellett. Kolis volt Szegeden, ő kb 55-60 ezer forintból élt havonta.
2020. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta voltam egyetemista (bp.), akkor így nézett ki:

Kaja, bérlet, jegyzetek, könyvek, koli díj, hazautazásra jegyek stb., némi szórakozás, néha váratlan kiadás, tartalékolás stb. 60ezer szerintem ezekkel együtt megvolt, igaz én abból tudtam félretenni, mert rengeteg mindenen spóroltam. A drága könyveket nem vettem, letöltöttem netről, vagy elkértem és fényképeztem. Nyomtatás sunyiba, kaját magamnak főztem, néztem az alapanyagok, élelmiszerek árát, bérletet inkább nem vettem, hanem bicikliztem, éttermekbe, kajáldákba nagyon ritkán, bulizni se nagyon, ha igen, ott se költöttem sokat.

2020. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Miért akarsz vígan ellenni, hitelből? A diákhitel kamata jelenleg 2%, ez azonban mozoghat le és fel, bármikor, a futamidő alatt. 5-8 éve, ha jól emlékszem 8% volt a kamat.


Kamatos kamaton hosszútávon csak buksz, előbb számold ki, hogy mit jelentene ez hosszútávon. Én inkább azon lennék, hogy minél kevesebb hitelt vegyek fel, mert valójában később megtérül.


Nyilván a fentieket 1000 faktor befolyásolja, és előállhat olyan helyzet, hogy érdemes felvenni, de alapesetben nem hitelből oldunk meg pénzügyeket.

2020. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyi diákmunkát nem tudsz nézni, időd nem lesz rá esetleg? Talán mégis jobb, mint a hitel, és havi 30 ezret heti 5-10 óra munkával is megkeresel.. ha belefér
2020. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Lányom otthon lakik a pótanyukájánál, ezért lakbért/rezsit nem fizet, azaz ingyen lakik, és e mellé kap tőlem 75 ezret havonta. Illetve én veszem neki a kütyüket (laptop, telefon, fényképezőgép), kifizetem a drágább nyaralásait, a fogszabályzóját, és az egyéb váratlan nagyobb kiadásokat. Pont most gondolkodtam azon, hogy felemelem az apanázsát 100 ezerre, mert nagyon drága minden.
2020. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyit kell majd tanulni :D


3/5:

Én úgy tudom, hogy a Diákhitel Plusz kamatmentes.

2020. jún. 23. 23:06
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

A diákhitel plusz egyszer igényelhető, egyszeri 500e, az kamatmentes.


A diákhitel 2 kamatmentes, azt csak tandíjra használhatod fel.


A DH 1 a szabad felhasználású, viszont kamatos, gondolom erre gondolsz.

2020. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én a diákhitel pluszra gondoltam.


Decemberig lehet felvenni, addigra pedig már elkezdem az egyetemet. Ha felveszek egyszerre 300 ezret akkor havi 30 ezerrel kibírom pótolni a szüleim támogatását.


Az még nem is olyan sok, nyáron munkával megkeresném azt a pénzt és jó lenne, hogy első évben nem kell dolgozni hanem kitudom tapasztalni, hogy mennyit költök.

2020. jún. 24. 00:02
 9/10 anonim ***** válasza:

A kolidíj nagyjából egységes Szegeden, 9000 ft körül van.

Ezen felül hetente 5000 forintból gazdálkodtam, ebből volt hogy megmaradt 1-2 ezer forint és akkor hó végén tudtam venni egy nadrágot, vagy ilyesmi.

A bérletet ingyen is megkaphatod, ha szociális helyzeted alapján jogosult vagy rá.

Ami még beszámít az az, hogy milyen gyakran jársz haza és milyen messze laksz. Ha hetente mész, de csak 50 km-re, akkor tudsz otthonról kaját vinni és azon tudsz leginkább spórolni.

70 ezer forintból azért elég nagy lábon lehet élni. Én úgy jöttem ki kb 70-80-ból,hogy albérletben vagyok és 1-2 hetente utaztam 500 km-t oda-vissza.

2020. jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40 ezer havonta. De rezsit nem én fizetek és a lakás saját
2020. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!