Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xántus János Kéttannyelvű...

Xántus János Kéttannyelvű Gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés

Megéri ide jönni? Milyen a közösség? Sok negatívat olvastam róla, pedig nekem egészen szimpatikus.


(tudom hogy van már az oldalon ilyen kérdés de az mind régi)



2020. jún. 24. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, én 2018-ban végeztem a Xántusban, nem tudom mi változott azóta, de leírom amit gondolok a suliról. Kezdjük azzal ami jó: Megtanítanak angolul, mindenkit, tényleg mindenkit. Nálunk a körülbelül 38 fős osztályból 1-2 kivétellel mindenkinek meglett a felsőfokú nyelvvizsgája. A suli gyönyörű, modern, jól felszerelt, focipálya, kondi, szekrények, minden 10/10. Szerintem az oktatás színvonala is többé kevésbé rendben van. Nincsen viszonyítási alapom de nem tudom elképzelni, hogy más sulikban sokkal jobbak lennének az órák. És akkor jöjjön az ami nem annyira jó: Sajnos első évemben amikor odajártam lelépett az akkori igazgató aki egy normális karizmatikus csávó volt, helyette idekerült egy számomra teljesen vállalhatatlan nő, aki megköveteli, hogy mindenkit óvodásként kezeljenek független attól, hogy hány éves. Emiatt teljesen idióta szabályoknak kell megfelelni, pl van ilyen, hogy sorakozó órák előtt, 18-19 éveseket srácokat akartak kirúgatni a suliból mert ittak az olaszországi osztálykiránduláson, de a tanárok is ki voltak rá akadva a vége felé már. Biosz, kémia elég keményen volt megkövetelve, nálunk sokan rettegtek ezektől a tárgyaktól. Közösség nagyon vegyes, ki lehet fogni pár jó osztályt, de alapból nekem nincsen jó tapasztalatom. Elég sok nagyképű gazdag gyerek járt ide. Egyelőre ennyi jutott eszembe. Összességében egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jártam, második helyen volt a Karinthy mögött. Elég jó alapot kaptam az egyetemhez itt. Ha van bármi kérdésed, szívesen válaszolok.
2020. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Azt hiszem nincs is több kérdésem, minden fontosat összefoglaltál!
2020. jún. 25. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja. Egy normális hapsi helyett jött egy primitív nőci. Zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem nőnek nem lenne szabad főnöknek lenni.
2020. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!