Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék levelezőn továbbtanu...

Szeretnék levelezőn továbbtanulni egyetemen, ki is néztem a műszaki menezdszer szakot, valaki tud esetleg róla véleményt mondani? Mennyire nehéz? Pannon egyetem és a Dunaújvárosi egyetem jöhet szóba.

Figyelt kérdés

2020. jún. 26. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Én a helyedben nem tanulnám. Az a szak egy tipikus példája annak, hogy csak MSC-t kéne belőle csinálni mérnök hallgatóknak. (esetleg pénzügyeseknek)


Amúgy nem nehéz szak. Ami szerintem a nehézséget adja, az az, hogy mindenből egy picit kell tudni. Semmit se mélyen, csak felszínesen.

2020. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Mint az #1-es mondja. Menj inkább gazdasági szakra, jobban jársz egy pénzügy-számvitellel, kereskedelem és marketinggel vagy nemzetközi gazdálkodással.
2020. jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én alapvetően katona vagyok, olyat szeretnék tanulni, amit a seregnél is tudok kamatoztatni, és közel van fehérvárhoz. Tippek esetleg? Bizt. technikai mérnök? mit gondoltok?
2020. jún. 26. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Huuuh, hát a seregnél tényleg a műszaki irány lenne a legjobb.

Amit írtál az jó vagy még hadmérnök, esetleg "sima" gépész-villamosmérnök.

Veszprémben vannak ilyen képzések.

2020. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen látom hogy vannak, csak nem tudom hogy mennyire nehezek. Meló mellett csinálni, nem tudom el kell e járni minden hétvégén vagy csak 2-3 hetente....szóval ezek azok a sarkallatos pontok ami miatt nem tudok dönteni. Ja, és még kell egy emelt szintű érettségi is ugye, mert hiába van nyelvvizsgám, azért nem jár emelt angol, csak fordítva....
2020. jún. 26. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem amit nagyon jól lehet a seregben kamatoztatni, az a logisztika / ellátásilánc-menedzsment... nézd meg a logisztikai mérnök szakokat, van-e belőlük levelező. Van logisztika szakiránya a műszaki menedzsernek illetve a nemzetközi gazdálkodásnak is egyes egyetemeken...


A másik, hogy a pénzügy MINDENHOL jól jön, katonáéknál is...


A Nemzetvédelmin nincsenek téged érdeklő szakok?

2020. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az nem jó, az NKE egyik szakát se ajánlják, mert a nappalis ott végző tiszt jelöltek mind elsőbbséget élveznek azokra a beosztásokra. Szóval valami nagyon "alter" végzettség kell, hogy el is fogadják és meg is kapjam a beosztást. Ezért nehéz ez....
2020. jún. 26. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mész a közszolgálatira? A sereg lehet még támogatná is, hogy tisztit akarsz végezni. Ott is vannak műszakibb specializációk.
2022. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!