Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfó vagy ELTE...

BME mérnökinfó vagy ELTE proginfó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A lényeg, hogy nem tudom eldönteni melyik szakot írjam az első helyre. Még van 1 lehetőségem sorrend módosításra. Jelenleg az ELTE proginfó van az első helyen.


Szoftverfejlesztőként szeretnék elhelyezkedni a jövőben, már évek óta programozok. Az egyik nagy különbség amit a két szak között találtam, hogy a BME-n van fizika is, amíg az ELTE-n nem. Őszíntén, nem mondanám, hogy fizikából jó lennék, ebben az évben ugyan ötös lettem belőle, de gyakorlatilag mindig dolgozat előtt a szünetben néztem át az anyagot, szerintem nagyon gyenge a tudásom belőle és különösebben sosem foglalkoztatott (természetesen egyetemen normálisan tanulnék rá, csak itt középiskolában a továbbtanuláshoz nem éreztem szükségesnek, bár utólag nézve jobb lett volna ha többet foglalkozom vele). BME-n mennyire nehéz az első két félévben a fizika, hogyha valaki nagyon gyenge, szinte semmilyen tudással megy oda? Az alapoktól kezdik el venni, vagy ráépül nagyon a középiskolai tananyagra? A matek tudom, hogy mindkét helyen "nehéz", viszont abból még ezen a nyáron is fogok készülni, viszont a fizika miatt nem tudom, hogy a BME-n egyáltalán bírnám-e a tempót.


Ti melyiket ajánlanátok jobban, hogyha később programozóként, szoftverfejlesztőként szeretnék elhelyezkedni?


Remélem nem lett nagyon katyvasz a fogalmazásom, köszönöm a segítséget előre is!



2020. jún. 27. 13:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez utóbbit csak megerősíteni tudom :D
2020. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy döntöttél kérdező?:)
2020. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, hogy ilyen későn írok csak választ, viszont végül első helyre az ELTE-t írtam, oda is vettek fel. Tudom, hogy a legtöbben itt a BME-t ajánlottátok, viszont a tantervi hálókat összehasonlítva végül az ELTE számomra jobban tetszett.


Mindenesetre szerintem mindenki nagyon segítőkész volt, szóval remélem a jövőben még valakinek hasznosak lehetnek az itt leírtak.

2020. aug. 25. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!