Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE proginfó vs BME mérnökinfó?

ELTE proginfó vs BME mérnökinfó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom sok ilyen kérdés íródott már,ezért én picit másféle szemszögből szeretném megközelíteni a dolgot.

Szerintetek melyik lenne a jobb választás,ha mesterképzést utána külföldön szeretnék csinálni? A kinézett szak Advanced computer science néven fut.Én úgy vettem észre,hogy a szakon a matek nagyon erős,meg algoritmusokkal foglalkozik leginkább,nem pedig mérnöki szemszögből közelít.Meg igazság szerint eltérve most a konkrétan kinézett szaktól,ahogy olvasgattam a külföldi egyetemek képzéseinek részleteit(UK),ha csak annyi a képzés neve,hogy Computer Science,akkor az inkább az itthoni proginfónak felel meg,ha meg software engineering,akkor meg mérnökinfóra hajaz.


Ezek alapján szerintetek a proginfó lenne akkor jobb? Vagy igazság szerint teljesen lényegtelen,hogy melyikre megyek?


2018. nov. 28. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
BME!! - sokkal erősebb!
2018. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A meglátásod jó, Computer Science-nek itthon a programtervező informatika felel meg (diplomám angol nyelvű változatába is ez került).

A leírtaknak megfelelően én az ELTE-t mondom, programtervező informatikán jóval nagyobb a hangsúly az elméleti számítástudományon, algebrán, illetve az algoritmizáláson.

2018. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát!


Első:A BME miben erősebb szerinted?


Szerintem egy infós képzésnél egyébként az elmélet sokkal fontosabb,hogy tanítsák a suliban,mert magát a programozást úgyis otthon kell megtanulni.Ezt arra mondom,hogy úgy láttam itt az oldalon,hogy azért tartják egyesek jobbnak a BME-t,mert gyakorlatorientáltabb. :)

2018. nov. 28. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!